Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Faktoring tényleg azonnal...

OTP Faktoring tényleg azonnal felmondja a szerződést, ha 1 hónapot nem fizetek? Van vkinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtt elbuktam a lakáshitelt, elindult a végrehajtás.

Az utolsó pillanatban sikerült megállapodnom a bankkal, az OTP-től átkerültem az OTP Faktoringhoz, 2x akkora lett a törlesztőrészlet, de csökkent a futamidő kb 10 évvel.

A lényeg, hogy akkor a személyes szerződéskötéskor elmondták, hogy ők már nem fognak hónapokig könyörögni, nem küldözgetnek felszólító leveleket, itt már nincs több dobásom.

Ha egyszer is előfordul, hogy nem fizetek, akkor máris jelzik a végrehajtónak, ugyanis a végrehajtás nem lett végleg megszüntetve, csak évek óta szüneteltetve van.

Ma elgondolkoztam, hogy utaltam-e áprilisban.

Beléptem ebankba, megnéztem, és nagyon megijedtem.

Februárban utaltam utoljára.

2 hónap maradt ki, most a májusival már 3 hónap esedékes. Elutaltam gyorsan, holnap megkapják, de biztos nem könyvelődik le egyből.

Az érdekel, van-e valakinek Faktoringos hitele, és tényleg komolyan kell-e venni, amit évekkel ezelőtt mondtak, vagy azért náluk is van pár hónap türelmi idő a felmondás előtt?


2019. máj. 1. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy felszólítanak, illetve értesítőt küldenek, belefoglalva, hogy femondhatják a szerződést. Nekünk is van hogy csúszva érkezik be, küldenek ilyet, de lekönyvelődik és küldik folyamatosan a 3 havi csekket meg az aktuális egyenleget.
2019. máj. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nagy nehezen elértem őket kb a 15. próbálkozásra, mert egész nap rendszerhibájuk volt.

Anno csak ijesztgettek, valójában tényleg küldenének felszólítót - de ezt se küldtek február óta, meg még ha fel is mondanák, akkor is lehetne új megállapodást kötni.

De elutaltam, szóval minden rendben van.

2019. máj. 3. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!