Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel

A kérdés

Államkincstári azonosítás?

Van egy ilyen üzenet a webkincstár levelemben:

"A nem teljes körűen azonsított ügyfelek idén nyártól nem kezdeményezhetnek ügyleti megbízásokat"

Az volna a kérdésem, hogy honnan tudhatnám meg, hogy jelen esetben NEKEM van-e teendőm? 2018 áprilisában nyitottam az értékpapír számlámat, a 2017-es törvény után.

Keress kérdéseket hasonló témákban: WebKincstár, Államkincstár, törvény, pénzmosási törvény, azonosítás

máj. 13. 19:58  Privát üzenet  

A válaszok

Fogalmam nincs, de én is bemegyek inkább adategyeztetésre, mert június 27-től "zárolják" a számlákat, ha nem tesszük meg.

Nekem több banknál is van pénzem. Üdvözlöm azt, aki ezt kitalálta. Hogy' esne hasra...

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont máj. 14. 05:10 Privát üzenet
2017. után nyitottaknál nem kell. Semmi mást nem csinálnak mint lefénymásolják a személyidet, ha ezt a számlanyitásnál megtették, akkor nincs további teendő.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont máj. 14. 08:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azért dobok egy telefont a kincstár felé.

# 3/5Időpont máj. 14. 17:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az automata hang is azt mondta, aki a törvényt követően volt bent (vagy utána nyitotta az értékpapír számlát), annak ha minden igaz nem kell ezzel foglalkozni.

Stimmt?

# 4/5Időpont máj. 14. 17:35 Privát üzenet

Ez elég pongyola megfogalmazás, mert ki tudja mit takar a törvényt követően (2017, ha jól emlékszem).

Megoldhatnák, hogy beküldhesd a módosított személyi igazolvány és lakcímkártyád számát, ahogy a telefonok évenkénti internetes azonosításnál is megteszed, a banknal is utána kellene nézzen. Utánanézhetne.

Ha 2017 után nyitottad, szerintem nincs dolgod vele.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont máj. 16. 18:21 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi az OTP Internetbank azonositom?
TransferWise utalásnál mit kap meg a címzett feladó neveként? Nem láttam még ilyet erről az oldalról.
Államkincstári számla nyitásnál miért kell nyilatkoznom, hogy kiemelt közszereplő vagyok-e?
Skrillen az önazonosító folyamatot hogyan kell megcsinálni?
Szeretnék átutalni egy nagyobb összeget az államkincstári számlámra lehet ebből ellenőrzésem?
Premium egészségpénztár azonosítás?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Banki ügyek, kamat, hitel rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!