Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy webshopot tervezek...

Ha egy webshopot tervezek indítani, akkor kell indítanom a bankomnál / más banknál egy pénzforgalmi számlát külön, vagy mivel saját webshopról van szó, akár a saját lakosságai bankszámlámat is használhatom erre a célra?

Figyelt kérdés

Egy webshopot tervezek indítani.


A kérdés az lenne: kötelez-e bármi törvény, vagy szabály, hogy egy külön pénzforgalmi számlát nyissak (az OTP-nél van a lakossági bankszámlám)?


Vagy az is jó, hogy mivel a webshopot egyedül tervezem nyitni és véghezvinni az egésznek a kezelését, akkor nem szükséges külön bankszámlaszámot nyitnom (ami pénzforgalmi lenne, nem lakossági, tökmindegy hogy OTP-nél nyitnék vagy k & hnál) hanem nyugodtan mehet minden (pl. az én anyagköltségem, vagy pl. egyéb marketing költség, és a vásárlók által befizetett összegek amit vásárolnak pl. vesznek egy sálat a webshopomban, ez pluszként jelenne meg ugye a számlámon?)


Illetve függ-e bármi attól hogy KATA-s vagyok, vagy sima egyéni vállalkozó (áfa alanyi mentes)? Vagy ez bankszámla szempontjából irreleváns?


25/l



2019. máj. 21. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
42%
Ez a kérdés már 1x volt, akkor is leírtam mindent neked. KÖNYVELŐ mindenbe tud segíteni.
2019. máj. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
egyreszt konyvelo, masreszt elvileg ev-kent mehet a sajat szamladrol....
2019. máj. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!