Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha kifizetjük egyösszegben az...

Ha kifizetjük egyösszegben az autóról a hitelt, akkor kell utána valamilyen illetéket fizetni? Ha igen mennyit?

Figyelt kérdés
2008. nov. 12. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hol vetted fel a hitelt. Amúgy nem, nem illetéket kell fizetni, hanem pl nekem volt vmennyi kölcsönöm a Takszövnél, azt visszefizethettem minden további nélkül, akármikor, egy összegben, semmi plusszköltséggel nem járt. De volt egyszer jelzáloghitelem is, az az OTP nél volt, és mikor vissza akartam egybe nyomni a hitelt, akkor valami őrületes úgynevezett bírság, vagy büntetést vagy mit kellett volna fizetnem. Több százezer ft-t plusszban. Igazából nem büntetés vagy bírság ez, hanem a bank így biztosítja, hogy minél tovább tudja szedni tőled a kamatot, és ha te idő előtt visszanyomod a hitelt, ezzel kompenzálja magát. Szóval a hitelintézetnél érdeklődj, bár a szerződésetekben is benne kell h legyen.
2008. nov. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A hitelintézettel nem volt semmi gond. Ott minden rendben, kifizetve. Hanem amikor voltam bent egyszer átíratni a forgalmimban a lakcímem és akkor ugye azért kellett illetéket fizetni, akkor odaadtam a hölgynek a papírt hogy kifizettem a hitelt és ő mondta hogy kell vmit fizetni az után is. De nem mondta hogy mennyit!

Mivel le volt járva a műszakink így ugye a lakcímet se tudja addig átírni, hiába fizettem be azután az illetéket, ill. így nem került sor arra se hogy megmondja hogy mennyit kéne fizetni a hitel kifizetése miatt.

Mondjuk a forgalmimban az van hogy tulajdonos. Az én bankomnál ahol volt ott így fogadták el.

Olvastam már olyat hogy többféleképpen jelölik a forgalmiban, amíg hitel van rajta, hogy ki a tulajdonos. Van ahol egyből a tulajdonos neve van benne, van ahol tán a banké, vagy vmi utalás rá, vagy még van egy harmadik variáció is. Azt nem tudom pontosan.

A magyarorszag.hu-n próbáltam vmit összeszedni de még nem sikerült választ kapnom.

2008. nov. 12. 10:35
 3/6 A kérdező kommentje:
hitelintézet talán helyesebb kifejezés bank helyett
2008. nov. 12. 10:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha forgalmiba a bank szerepel tulajdonosként, át kell íratni az autót, és ez ugyaugy átírsi illetékköteles, mintha most vásárolnád.(Én is ezzel szívtam egy magas köbcentis autónál az 5 éves hitel leteltekor..97ezret kellett fizetnem átíratási illetéként )


Ha a forgalmiban nem szerepel a bank neve, akkor valószínűleg csak a törzskönyvet tartotta magánál biztsítékként, ezt vissza kell adja a hitel kifizetésekor, és az ügynek vége is ezzel.

2008. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor nem értem, hogy nekem miért mondta az ügyintéző hölgy. Bár igaz csak ránézett a papírra meg se nézte a forgalmit igazán!

Hát akkor remélem hogy nem kell!

2008. nov. 12. 20:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok túl jó gépjárműhitelezésben, de z tuti, ha az autót lízingeli valaki, akkor a hitelintézet nevén marad az autó a futamidő végéig. Ebben az esetben kell a futamidő végén(is)átírási illetéket fizetni.

Normál hitelszerződés esetén, ha valaki egyösszegben kifizeti a hátralévő tartozást, töröltetni kell az elidegenítési, terhelési tilalmat is, ha jól emlékszem az okmányirodában lehet megtenni és valóban van díja.

2008. dec. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!