Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az, hogy lehet, hogy lehet,...

Az, hogy lehet, hogy lehet, hogy valakinek van itthon több mint 20. 000. 000 forint adóss@ga (plusz a kamat a 10+ év alatt), aztán csak szimplán kimeg Németprszágba dolgozni?

Figyelt kérdés

Nevén nincs semmi, a telefonja is kprábban a barátnője nevén van, most meg az anyjáén. A szülei után is mindent a fia örökölt, meg az autója is a fia nevén van

Havi egyszer, plusz ünnepnapokra jár haza. Állítólag ott bejelentett állása van.


Az anyjához van bejelentve, aki a szomszédunk. Ami a fia nevére jön azt nem veszi át, letagadja, hogy tudja merre van


Egyrészt azért érdekel, mert pénzügyet tanulok és elméletben ilyen nem létezik. Másodszor, pénteken felhívtak, hogyit tudok az Úrról. Hazudtam. Nem mondtam, hogy meg, hogy mikpr találnák otthon, hanem azt mondtam, hogy "évek óta nem láttam". Ki lqkik a házban? "Az anyja, de őt sem tudom, mikor van itthon". Mindig izthon van, de nem engedi be őket.


Mimdig nagyképűek velem, meg kiröhögnek, űgyhogy nem tudom, mit hazudtam. Azt mondta, hogy a végrehajtóktól keres, mert szomszédok vagyunk.


2019. jún. 9. 19:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

-hogy lehet


*kimegy

2019. jún. 9. 19:29
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

1. Kinek tartozik?

2. Ha ez banki hitel, (20 millió) sanszos, hogy jelzálogalapú, tehát kellett lenni ingatlanfedezetnek.

3. Ha szülei után örökölt, nincs anyja!!!

2019. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagymama, édesapja. De az anyja is nemrég tett végrendeletet, hogy a "kisunoka" örököl mindent.


Nem jelzálog. Sima hitel, autóra, amit összetört, személyi kölcsön, kezes is pár helyen.... Meg egy csomó minden.

2019. jún. 9. 19:53
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

"elméletben ilyen nem létezik"


Mármint mi? Hogy kimegy Németországba dolgozni? Miért ne mehetne? Eladósodni nem bűncselekmény, rendőrség nem körözi, oda megy, ahova akar.

2019. jún. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Más ellen már régen (nemzetközi) elfogató parancs van.


Akkor mimdenki azt csinálná, hogy itt felveszi a hitelt, nem fizeti, hanem elmegy külfödlre. Ráadásul legálisan dolgozik. Monfjuk még azt tudom elképzelni, hogy kézbe kapja a pénzt.

2019. jún. 9. 21:07
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Aki ellen elfogató parancs van, az nyilván mást is elkövetett, ha valaki nem tudja fizetni a hitelét, az önmagában még nem rendőrségi ügy.

Nyilván bárki megtehetné, hogy fölveszi, aztán nem fizeti, majd mindent leirat a nevéről és külföldre megy; erre van a hitelbírálat, hogy minél jobban kiszűrjék, akiknek esetleg eleve ilyen szándékaik lennének. Könnyen lehet, hogy a kérdésben szereplő adós sem így tervezte, csak menet közben valami rosszul alakult neki.

Mindenesetre, ha ilyen dörzsölt a végrehajtás elkerülésében, előfordulhat, hogy pl. egy Transfewise borderless account-tal vagy egy Viabuy kártyával legálisan utalva kapja a pénzét Németországban, és hiába is ejtené el valaki az infót a végrehajtóknak, hogy ott keressék, ezekre a számlákra nem lehet inkasszót tenni.

2019. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én már bánom, hogy nem voltam őszinte. Amit ma itt levágott nekem...
2019. jún. 9. 21:40
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

"pénzügyet tanulok és elméletben ilyen nem létezik."


Hát akkor tanulj szorgalmasabban, ugyanis a világon semmi nem tiltja azt, hogy valaki tartozzon a banknak. Ezért semmiféle "elfogató parancsot" nem adnak ki.


Ezért van a végrehajtó, ha be tudja hajtani akkor behajtja, ha nem akkor nem.

2019. jún. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Mindenesetre, ha ilyen dörzsölt a végrehajtás elkerülésében, előfordulhat, hogy pl. egy Transfewise borderless account-tal vagy egy Viabuy kártyával legálisan utalva kapja a pénzét Németországban, és hiába is ejtené el valaki az infót a végrehajtóknak, hogy ott keressék, ezekre a számlákra nem lehet inkasszót tenni."


Igazad van, valószínűleg ilyen lehet. Mindenre figyel, erre is. Ki is tagadták a szülei anno, persze csak papíron, mert valwmi rész illette volna, azt hiszem.


Azért ez nem követendő viselkedés. Még egy vám pótdíjat, mert ők adtak rossz jegyet, is könyörtelenül behajtanak, nem úszod meg.

2019. jún. 9. 22:20
 10/12 anonim ***** válasza:

"Azért ez nem követendő viselkedés."


Valamennyi pszichopata attitűd nélkül nem is lehet ezt így végigcsinálni, az emberek többsége pedig nem ilyen. Az ő idegeiket a több éves szürke zónában sunnyogás már felőrölte volna.


Vigasztaljon a gondolat, hogy a nyugdíjából egy nap talán behajtják, ha a bank addig nem adja fel a próbálkozást és 5 évente legalább egyszer tesz valamilyen elévülést megszakító lépést.

2019. jún. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!