Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg be kell menni június...

Akoos kérdése:

Tényleg be kell menni június végéig a bankba adategyeztetésre, kulonben tárolják a pénzemet?

Figyelt kérdés
Kire vonatkozik ez?

2019. jún. 9. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Mindenképpen tárolják a pénzed. Olvasd el a pénzmosási törvényt, ott a nem azonosított ügyfél részt. Ha az igaz rad, akkor menj a bankba
2019. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pontosan június 26-ig.


Ha valakit nem tudtak a "terrorizmus, pénzmosás elleni törvény" alapján "átvilágítani", akkor annak most ezt meg kell lépnie.


Én voltam bent, egyszerűen csak leellenőrizték azt, hogy az iratokon lévő adatok szerepelnek-e a számítógépükben. A lakcímem változott, azt kijavították, és lefénymásolták a személyit, lakcímkártyát, és ki kellett tölteni valami olyan papírt, hogy nem vagyok közszereplő, és annak közeli hozzátartozója sem.


Nekem eddig minden megvolt (a nyilatkozat is), csak annak idején nem járultam hozzá, hogy a személyes okmányaimat lemásolják. Tulajdonképpen csak ezért kellett mennem, mert a törvény szerint ez már KÖTELEZŐ!


Tehát nem mindenkinek kell! Engem értesített a bank levélben, hogy mennem kell.


Ha kell menned, és nem teszed meg, akkor június 27-én nem férsz a számládon lévő pénzhez, nem rendelkezhetsz felette.


Nekem van pénzem egy másik bankban is, de oda majd csak akkor megyek, ha lejártak a befektetéseim. Addig ráérek...

2019. jún. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szuper, akkor bemegyek. Köszi a válaszokat.
2019. jún. 10. 07:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Haverom kint él Izlandon, ő hogyan menjen be?
2019. jún. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sehogy.


Az értesítő levélben leírták, hogy milyen további lehetőségek vannak, ha személyesen nem tudja valaki intézni.


A bankok honlapján biztosan van valamilyen tájékoztatás erről.

2019. jún. 12. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!