Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bank a legjobb nekem?

Melyik bank a legjobb nekem?

Figyelt kérdés

Olyan folyószámlát keresek ami jó feltételek mellett tud Eurót is fogadni, első pár évben lenne gyakoribb és nagyobb értékű tranzakció (mert építkezni fogunk), később ritkán (nagybevásárlás, közmű számlák).

Hol nem több tízezer a kártyadíj, de van dombornyomott kártya? Ahol más bank atm-jéből is ingyen tudok pénzt felvenni és ingyen tudok fizetni.

Nézegettem a Magnetet, de csak Bp-en van atm-ük és fiókjuk. Cib jó lehet? Vagy Sberbank?

Mennyire bonyolult számlát nyitni ha jelenleg nincs magyar bankszámlám?

Kisvállalkozásnak kell külön bankszámla (kisiparos tevékenység)?



2019. jún. 24. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

A bank ne fizessen esetleg, hogy odavidd a pénzed?


A CIB amúgy xar, a Sberbank kicsi. Van bankmonitor és hasonló oldalak, ahol összehasonlíthatod a feltételeket.

2019. jún. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Olvass utána a revolutenak, vagy a transferwise-nak. Én revolutot használok egyenlőre másodlagos bankártyaként. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Ha a banknál nem lenne hitelem, már rég csak a revolutenál lennék.
2019. jún. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ne fizessen a bank nekem, de az évi 30 ezres számlavezetési díjat röhejesnek tartom. Meg hogy számlanyitáskor mondjam meg, hány tranzakcióm lesz havonta. Hát honnan a fenéből tudjam?


A revoluthoz kell egy folyószámla tudtommal, csak másodlagos lehet.

2019. jún. 24. 19:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Külön nyitnál lakossági számlát és vállalkozóit?


Tehát két számlát akarsz?


Kisvállalkozásnál kötelező pénzforgalmi bankszámla. Egyéni vállalkozónak attól függ, hogy alanyi adómentes vagy nem. Te melyik vagy?


Egyébként jobb külön kezelni a pénzeket és nyitni akkor is ha nem muszáj nyitnod vállalkozóit.

2019. jún. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sberbank kicsi??? :D hahahaha
2019. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!