Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha még nem került aktiválásra...

Ha még nem került aktiválásra az újonnan nyitott bankkártyám, netbankon keresztül tudok azért utalni pénzt róla?

Figyelt kérdés
A bankkártya elkészült, meg is érkezett a címünkre, viszont nem tartózkodunk még otthon, de a héten már erre érkezik a fizetésem és fontos utalnivalóm lenne. A teljes sztori kissé bonyolult, nem is ide tartozik, így csak a feltett kérdésre érdekelne a válasz.

2019. júl. 2. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nem a kártyáról utalsz, hanem a bankszámláről.
2019. júl. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is erre asszociáltam, köszönöm szépen.
2019. júl. 2. 17:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A bankkártya egy bankszámlához tartozik.

A pénz a bankszámlán van, tehát, ha be tudsz lépni a netbankba, akkor simán tudsz utalni - mivel a pénz NEM A KÁRTYÁN VAN!

A kártya csak egy segítség ahhoz, hogy hozzájuss a pénzedhez: mintha a bankszámla lenne a leves a tányérodban és a KNAÁL a bankkártya, aminek a segítségével kimered a levest - akarom mondani kiveszed a pénzt a bankszámláról:-)

2019. júl. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is, csak attól tartottam kicsit, hogy amíg a kártya nincs aktiválva, addig a netbank is inaktív :)
2019. júl. 2. 17:31
 5/5 anonim ***** válasza:
A kettőnek nincs köze egymáshoz, hiszen KÁRTYA NÉLKÜL is tudod használni a bankszámládat - nem kötelező bankkártyát igényelni :-) (mondjuk manapság anélkül már elég nehéz )
2019. júl. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!