Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az hogy zárólt egyenleg?

Mi az hogy zárólt egyenleg?

Figyelt kérdés
Tegnap vásároltam 3helyen kártyával füzettem elvileg sikerült is aztán néztem az smsteket de csak az utolsó vásárlásról jött sms..a netbankba meg csak az utolsó 2vásárlás van fel tüntettve de ugy hogy nincs ott hogy hol csak annyi hogy zárólt egyenleg rá mentem a részletekre ott meg azt irta zárólva 7.2-7.17ig..ez most mi? néztem egyenleget és csak az utolsó vásárlást vonták le a többi rajt van a számlán..

2019. júl. 3. 10:07
 1/9 A kérdező kommentje:
vagyis azt irja az összeg elé hogy zárólva kártya forgalom..
2019. júl. 3. 10:11
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azok a kártyás vásárlásaid, majd megterhelik vele a számlád, ha az üzlet bankja bekéri
2019. júl. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod csak azért furcsálom mert eddig ilyen nem volt rendszeresen vásárolok azokon a helyeken és eddig nem történt ilyen.
2019. júl. 3. 10:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez normális, így működik a kártyás vásárlás. Először csak zárolják a pénzt, ilyenkor ha gond van, még vissza lehet csinálni könnyen a zárolás feloldásával, vagy egyszerűen nem terhelik és akkor magától feloldódik - ez főleg automatákra jellemző, ami ha érzékeli hogy gond van, nem terhel, én már jártam így, nem kellett semmit se tennem. Ha minden rendben, akkor megtörténik a terhelés, ilyenkor jelenik meg a számlatörténetben és innentől csökken az egyenleged. A zárolt összeg ugyan úgy a számládon van, csak nem költheted el.
2019. júl. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod :) és ez miatt nem kaptam smst sem a vásárlásaimról? eddig mindig jött egyből az sms ha sikerült a vásárlás ha jól huzták le ha nem jól huzták le arról is jött most csak az utolsó vásárlásróljött sms ami sikeres volt le is vonta a számlámról de mégis azt is zárvolva irja a netbank..ezért nem értem hogy ha le vonta akkor miért jelzi zárva..
2019. júl. 3. 10:38
 6/9 A kérdező kommentje:
3helyen vásároltam meg vettem le pénzt is..az első 2vásálásnak nyoma sincs a 3.at amiröl kaptam smst is azt irja záróltnak illetve a kp. felvételt is záróltnak irja de arról is kaptam smst is..
2019. júl. 3. 10:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Paypassos vásárlásról nem mindig jön sms
2019. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm :) akkor várok aztán majd csak le vonják.. ha nem akkor mennyek be a bankba?
2019. júl. 3. 11:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Kicsit leforditva hogy a laikus emberek is megertsek:

Vannak a boltok, a vasarlok, es a bank.


Egyik rendszer sem olyan okos, hogy amikor te vasarolsz abban a pillanatban lekonyvelje a szamladon (Pl. Baján a csaliboltban majus 11-en 8ezer forintert vasaroltal), viszont ha meg kene ezt varni, akkor az egyenleg kovetese lehetetlen lenne, es nekunk kene fejben tartani hogy mennyit is koltunk.


Ezert a zarolt osszeg tulajdonkeppen egy atmeneti dolog, hogy a bank meg nem terhelte le, nem konyvelte le, te se latod meg hogy hol vasaroltal, mert ido kell az azonositashoz. de a bolt mar lezarolta, hogy az az ove lesz, es te azt a penzt meg veletlenul se tudd elkolteni megegyszer.


Ennyi. :) es az sms-t is csak a lekonyveleskor fogod megkapni.

2019. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!