Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi alapján állapítja meg az...

Mi alapján állapítja meg az OTP a folyószámlahitel-keretet?

Figyelt kérdés

Kb 4 éve egyszer szükségem volt hitelre, rövid időre, a folyószámlahitel volt a legegyszerűbb, eggyorsabb, következő hónapban törlesztve is lett, azóta nem használtam. Tegnap vettem észre, hogy a 450ezres keretet 300-ra csökkentették (miközben a számlára érkező bérem kb a háromszorosára nőtt, most 600e).

Nem tájékoztattak, véletlenül tűnt fel a mobilbankban. Engem nem érint rosszul, de mi van azzal, aki használja, jön a fizetése, és hopp, nem jut hozzá, mert csökkent a hitelkeret?

Megnéztem az OTP oldalát, az alapján semmi indoka nincs a csökkentésnek... de ha valaki tud valmi okosat, azért érdekel a dolog :)


2019. júl. 11. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ugyfelszolgalaton mit mondtak?
2019. júl. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ó, hát annyira nem fontos, hogy én ezért hívogassam őket, tényleg csak kíváncsiság. Nyilván, ha rosszul érintene, megkérdezném, de nincs jelentősége szerencsére. Csak mondom hátha van valaki, aki tudja (esetleg olvassa valaki, akinek később hasznos lesz)
2019. júl. 11. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:

A folyószámla hitelkeretet időről időre átvizsgálja az OTP. Elképzelhető, hogy közben vettél valamit részletre, törlesztőre, esetleg van valamilyen más hiteled (lakáshitel), ami alapján csökkent a hitelkereted.


Az sem mindegy, hogy alkalmazottként érkezik béred vagy vállalkozóként - az alkalmazottaknak jobban szeretnek hitelt adni, mint a vállalkozóknak.


Ha egyik sem, akkor tényleg bent kéne megérdeklődni, mi az oka?

2019. júl. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs egy hitelem sem, nem is volt. Ugyanott dolgozom 10 éve, munkabérként érkezik mindig a hó első munkanapján. Azóta, mióta ennyi a hitelkeretem, vezető beosztásba kerültem, háromszorosára növekedett a nettóm.
2019. júl. 12. 08:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát akkor nem tudom...

"Menj be, kérdezd meg!" - ahogy annak idején az egyik bank reklámjában volt :-)

2019. júl. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!