Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Saját banknál akartam felvenni...

Saját banknál akartam felvenni személyi kölcsönt. Azt mondták, hogy 1 hetet kell várnom. Jövedelem igazolást nem kértek, ebben az esetben is felhívják a munkahelyemet vagy sem?

Figyelt kérdés
2019. júl. 13. 09:40
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
300 ezer forintról van csak szó, ezt kihagytam.
2019. júl. 13. 09:40
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
A munkahelyedet nem hívhatják fel és a munkahelyed nem adhat ki rólad ilyen adatokat.
2019. júl. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Akkor miért kell megadni munkahely telefonszámot?
2019. júl. 13. 10:27
 4/20 anonim ***** válasza:

Szerintem max azért, hogy leellenőrizzék, hogy van-e ilyen munkavállaló, bár szerintem még ez is aggályos, hogy a munkáltató kiadhat-e ilyen adatokat.


Arra gondolok, hogy az esetleges nemfizetés esetén keresik meg a munkahelyed.

2019. júl. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nemfizetés esetén miért keresnék meg a munkahelyet?

Max a végrehajtót keresik meg, az majd felveszi a kapcsolatot a munkáltatóval, de nem telefonon, hanem hivatalos formában.


Márpedig simán felhívhatják a munkáltatót, és fel is szokták.

Ez bevett gyakorlat, nem is értem, miért írtátok többen is, hogy nem így megy.

Lehet még sosem volt hiteletek, mert ez bizony így megy.

Munkáltatói igazolást a legeslegkönnyebb csinálni, a kutya nem tudja abból, hogy valódi-e.

Én is hozzáférek a munkahelyemen az összes pecséthez, bár nincs rá szükségem. Igaz, hogy okirathamisítás lenne, de gondolom, aki kamu igazolást ad le, annak ez mindegy.

Ilyet meg az csinál, akinek neóagyon szüksége van a pénzre, és hajlandó érte belekeveredni illegális dolgokba is, hátha nem fog lebukni.

És nyilvánvaló, hogy a bankoknak nem egy, nem két ilyen tapasztalatuk volt, ezért igenis felhívják a munkáltatót, hogy XY tényleg ott dolgozik-e, nem áll-e felmondás alatt, nincs-e hónapok óta táppénzen, stb.

Biztos, hogy volt már ilyen, a válság idején, hogy sok embernek felmondtak, akik ugye kilátástalan helyzetbe kerültek, és a felmondási idő alatt kértek hitelt, amíg még tudtak munkáltatói igazolást produkálni. Aztán pár hónapig volt miből élniük, de munkanélküliek lévén meg törlszteni nem tudtak.

Jelen esetben meg az adott számlára érkezik a munkabér, így látszik az összege, ilyenkor is össze tudják vetni, hogy valós adatokat adtak-e meg.

Szóval egy több lépcsős ellenőrzésről van szó, ami véleményem szerint teljesen jogos. A bank biztos akar lenni benne, hogy visszakapja a pénzét.

2019. júl. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

# 5


"Márpedig simán felhívhatják a munkáltatót, és fel is szokták."


Tehát szerinted én mint Jóska Pista felhívhatom a Béla és Társa Bt-t, hogy Kis Laci náluk dolgozik-e és ha igen, mióta, mennyit keres, felmondás alatt áll-e, stb.? Mert ez azért felvet bizonyos személyiségi jogi kérdéseket. Ezen nem változtat az sem, hogyha a Sanyi Bank Kft. hívja fel a munkáltatót, nekik sincs semmilyen speciális jogkörük ilyen információkat kikérni. Az egyetlen lehetőség, ha a munkáltató hozzájárulását adja a munkáltatóak, hogy a Sanyi Bank Kft. felé kiadhatók a munkaviszonyát érintő információk.

2019. júl. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Változott a törvény, nyilván ez is szigorodik.

De egy bak is felhív téged és kér személyes adatokat, meg telefonon kötsz szerződéseket.

Nyilván megvan ennek a szabályozása.

Nem a Jóskapista Bt fogja felhívni a munkáltatódat, hanem pl az Erste Bank.

Persze értem én az aggályaidat, de erre annyit tudok mondani, hogy aki nem együttműködő és nem hajlandó ebbe belemenni, az ne akarja használni a bank pénzét. Az használja a sajátját.

2019. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

6-os, most írok alá kölcsönszerződèst, benne van, hogy az adatok valódisága ellenőrzèse cèljából felsorolt adataim kiadhatók harmadik fèl rèszère. Nyilván a munkáltatónak meg szólok, hogyha keresik, ne tagadjon már le, mert hitelfelvètelben vagyok...


Kèrdező, hanyadjára kèrdezed meg? Múltkor 200ezret kamuztál, egy válaszoló jelezte hogy a minimálisan felvehető 300 a kamu bankodnál, azóta furamód ennyit vettèl fel...

2019. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Nem a Jóskapista Bt fogja felhívni a munkáltatódat, hanem pl az Erste Bank."


Továbbra sem értem, hogy egy banknak miért lenne bármilyen előjoga valakinek a személyes adataihoz hozzáférni. Illetve ha én ezt mondom, hogy én vagyok az Erste Bank, akkor mi van?


"Persze értem én az aggályaidat, de erre annyit tudok mondani, hogy aki nem együttműködő és nem hajlandó ebbe belemenni, az ne akarja használni a bank pénzét."


Itt nem erről van szó. Egyik bank sem támaszt olyan követelményt hitelfelvételhez, hogy adj a munkáltatódnak egy hozzájárulást, ami szerint kiadhat nekik rólad bármilyen adatot. Egyszerűen kérnek egy munkáltatói igazolást. Annak a valódiságára az egyetlen garancia, hogy bűncselekményt követ el, ha valaki valótlan adatokkal tölti ki.

2019. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"6-os, most írok alá kölcsönszerződèst, benne van, hogy az adatok valódisága ellenőrzèse cèljából felsorolt adataim kiadhatók harmadik fèl rèszère."


Igen, de ez pont nem azt jelenti, hogy a bank kérésére a munkáltatód kiadhat adatot.


"Nyilván a munkáltatónak meg szólok, hogyha keresik, ne tagadjon már le, mert hitelfelvètelben vagyok..."


Ez meg nem így működik, hogy te szólsz és oké. Több gond is van ezzel. Pl. egy kis cégnél még működhet, hogy szólsz és akkor nem tagadnak le, de egy nagyobb cégnél már ez nem megy, mert nem fognak erre emlékezni, illetve az sem egyértelmű, kinek szólsz. Másik gond pedig, hogy ha te végül bepereled a munkáltatódat, hogy illetéktelennek adatokat adott ki rólad, akkor a munkáltatód nem fogja tudni azzal védeni magát, hogy "te szóltál", akkor valami hivatalos dokumentáció szükséges.


Egyébként meg sehol nincs leírva a bankok feltételei között, hogy neked biztosítanod kell, hogy a munkáltatód kiadjon rólad adatot. Innentől kezdve ha - teljesen jogosan - ráb*****k a telefont a kíváncsiskodó bankra, akkor ez van, a bank nem mondhatja, hogy ezt hogy képzelik.

2019. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!