Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Paypal összeg bankszámlára?

Paypal összeg bankszámlára?

Figyelt kérdés

Üdv!

Elég sokszor fizettek nekem már Paypalon keresztül, de most fordult elő először, hogy megakadtam. A beérkezett összeg oké, a tranzakció lezárult, az oldal pedig azt írja az összeg alatt, hogy "On hold". Tehát tartják. És az istenért sem tudom áttenni a bankszámlámra, pedig az is meg van adva a rendszerben. Ötlet valaki?



2019. júl. 15. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:

feldolgozzák, és pár nap múlva rákerül a számládra - gondolom én-


minden 2. paypal kérdés kb. erről szól, hogy mikor kapom már meg.


Ez nem azonnali pénzküldés, hanem van egy átfutási idő.

2019. júl. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De nem lehet elindítani azt a részt, hogy a számlára kerüljön. Ők maguktól nem teszik át hanem parkoltatják ott.

Amikor végig kattintok mindent, hogy egyáltalán elindítsam a Get your money gombbal, csak azt engedi, hogy bankszámláról paypalra küldjek, fordítva viszont nem.

2019. júl. 15. 17:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Bár azt írod sokszor fizettek neked Paypalon, de hátha mégis ez a megoldás:

van egy bizonyos idő, amíg a vevő reklamálhat és ha ezt a paypal elfogadja, akkor visszakapja az összeget vagy egy részét, ezért erre az időre a paypal visszatartja a pénzt. Megjelenik a paypal számládon, de nem használhatod. Kb. mint amikor a bankszámládon zárolnak egy összeget pl. kölcsönzésnél biztosítéknak. Szóval én arra tippelnék, hogy korábban nem olyan oldalon adtál el ahol volt ilyen védelem, hanem csak simán utaltak neked, most viszont olyan helyen vásároltak, ahol van a vevőknek védelem. Ha ez az idő lejár vagy ha a vevő visszajelez, hogy minden rendben ment a vásárlással, akkor feloldják és használhatod, utalhatod a pénzt.

2019. júl. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez egyébként tök logikus, igen.

Viszont érdekes is egyben. Mert mi van ha megkapja az árut a vevő, és azt jelzi a Paypal felé, hogy nem kapta meg, akkor a tartott összeget visszaküldik neki? Ez kicsit olyan, mintha kizárólag a vevőt védenék.

2019. júl. 16. 11:10
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyítani kell.

Ha az eladó bizonyítani tudja, hogy feladta (azaz van tracking nr), akkor látható, hogy megkapta-e a vevő.

Ha az eladó nem tudja bizonyítani, hogy elküldte, akkor így járt... Ezért kell úgy küldeni, hogy követhető legyen a csomag.

De általában becsületesek az emberek. Főleg Magyarországtól nyugatra...

2019. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát ez érdekes menet volt.

A terméket feladtam, a terméket átvették, minden rendben lezajlott, volt nyomkövetés, minden, ahogy kell.

Viszont, ha a vásárló nem igazolja vissza a kapott emailben, hogy tényleg rendben volt minden, akkora PayPal 21 napig ül a pénzeden. 21 nap után nem tudom mi történik, akkor miért utalhatnád vissza a saját pénzed... De én négy levélváltás alatt leírtam nekik, hogy elmennek az anyjukba, hogy Mo.-n belül zajlott minden a legnagyobb rendben, és ha a vevő nem reagál az emailjükre(netalán spam), akkor én várhatok heteket a pénzemre, hogy hátha.

Tehát négy levél váltás kellett, plusz megírtam nekik, hogy innentől a PayPalt nem használom. S lőn... 30 perc múlva jött a mail, hogy felszabadult a pénzem és elutalhattam magamnak.

Több mint érdekes.

2019. júl. 21. 10:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez így van, amíg le nem telik a 21 nap vagy vissza nem igazolja a vevő, hogy minden rendben ment, addig zárolva van a pénz.

Értem én, hogy ez nem tetszik neked, de ha vevő lennél, akkor máshogy látnád és örülnél, hogy 21 napig reklamálhatsz. Ugyanígy a magyar fogyvéd törvény is 14 napot ad arra, hogy a vevő visszaküldje a terméket az eladónak akár azért is mert csak nem tetszik neki. A Paypalnél ilyen nincs, ott csak probléma esetén fogadják el a reklamációt.

És a paypal megjelenésének is köszönhető, hogy egyre népszerűbb lett az internetes vásárlás akár előre fizetéssel is, hiszen ha bármi gond van, a paypal ott van és segít.

Szóval jó az.

2019. júl. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A vevőnek bizonyára jó, de egy tisztességes mindenben maximumot nyújtó eladót viszont hátráltat.

Ennek akkor volna értelme ha más-más ország vevője és eladója között volna az ügymenet, de ha a Béla elad valamit a Józsinak és az Paypal-al fizet, arra ott van a magyar jogalkotás.

Ennyi erővel ezt megtehetné a Barion, Paylike is.

Az, hogy kizárólag a vevőn múlik, hogy vissza reagál-e a Paypal felé, már ha egyáltalán, az nagyon nem korrekt, hiszen az eladó is kifizette már a terméket teszem azt a beszállítónak.

Eladói szempontból a PayPal ezen üzletpolitikája nagy összegeknél simán okozhatnak likviditási gondokat, mert a pénz pörgés hirtelen hopp, leállt. Én a magam részéről nem foglalkozom velük többet, az biztos.

2019. júl. 21. 15:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Az már régen rossz, ha Neked 3 hát ekkora problémát okoz: eskü, nem vagyok nagy pénzű, de én is ki tudom várni, mivel valóban a vevőt is védi.


Ha pedig Magyarországon belül zajlott az üzlet, akkor ráadásul értelmetlen is, hogy miért azon keresztül fizetett a vevő és miért nem banki utalással? Az 2 órán belül nálad lett volna.

2019. szept. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*3 hét (3 hát nekem is problémát okozna :D - jó nagy zöldséget írtam :D )
2019. szept. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!