Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik a legolcsóbb bankutalás...

Melyik a legolcsóbb bankutalási forma Németországból Magyarországra?

Figyelt kérdés
Németországban dolgozok és készpénzben (euró) kapom meg a fizetésemet, és egy részét haza szeretném utalni, úgy az egyik családtagomnak OTP jump nem dómbornyomatos bankkártyája van és erre szeretném utalni a fizetésem egy részét.

2019. júl. 16. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Németországból ingyenes az utalás.
2019. júl. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Transferwise
2019. júl. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Az ottani bankszámládra befizeted és onnan átutalod a magyar bankba - ez ingyenes EU-n belül.
2019. júl. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Kártyára nem tudsz pénzt utalni, csak bankszámlára.

Azért nem mindegy, mert utalásnál nem a kártyaszámot kell megadni, hanem a bankszámla számát - tehát teljesen mindegy milyen kártyája van.


És igen, a Transferwise a legolcsóbb.

2019. júl. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt írjátok, ingyenes az utalás: Igen, lehet, hogy Németországban ingyenes az utalás - csak épp a magyar bank (OTP) az euró beérkezésekor keményen le fogja szedni a maga sápját az átváltásért meg a kezelési költségért.

Akár 2-3 ezer ftba is kerülhet - míg a Transferwise pl. 60 ezer ft utalásakor 580 ft-ot számolt fel, és reggel utaltam, estére ott volt - míg ez bankokon keresztül kb. 2-3 nap is lehet.

2019. júl. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs külföldi bankszámlám, és készpénzben kapom meg fizetésemet, a TransferWise-vel lehet készpénzes tranzakciót végrehajtani?
2019. júl. 16. 19:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet. De miért nem nyitsz egy helyi bankszámlát?
2019. júl. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most mentem ki egy hete és reméltem, hogy ki lehet hagyni képletből egy külföldi bankszámlát, de tévedtem.

Köszönöm a hasznos válaszokat! :)

2019. júl. 17. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!