Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti sajnáljátok azokat, akiknek...

Ti sajnáljátok azokat, akiknek a hitel tönkreteszi az életét?

Figyelt kérdés
Mert én egyáltalán nem. De ki is fejtem, ha valakinek ellenvetése lenne.

2019. júl. 23. 14:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Igen, sajnálom, hogy nem a fizetés nőtt hanem a törlesztő, de akkor sem kellene gyilkosságra buditani, mint látható egyes elég nagy hitelkárosult facebook csoportokba...
2019. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha eszetlenül a csóróságra vette fel a nagy hitelt és bele bukott, akkor nyilván vannak fenntartásaim, de mikor pl egy családdal esik meg, ahol mondjuk az egyik házastárs meghalt, lebetegedett, munkaképtelenné vált, tehát valahol önhibáján kívül buktak bele, azzal együtt tudok érezni.
2019. júl. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ ki és mire vette fel. Nem azt mondom hogy feltétlenül sajnálom az embereket, de kárörvendő proli sem vagyok.


Sajnos a mai világban nem egyszerű hitel nélkül előre jutni. Saját lakás szinte lehetetlen, vagy extrém jól kell keress, vagy a világ végén kell házat venned vagy kell a szerencsés szülői, kapcsolati háttér.


De egy vállalkozás elindításához is kell a pénz, amihez van aki hitelt vesz fel. Van akinek össze jön, van akinek sajnos nem. Elég ha egyszer nem fizet ki egy megrendelő egy építőipari vállalkozóst, vagy kisebb bolt mellé oda költözik az Auchan vagy Mészáros és Társai elviszik előled a munkákat.


Ezer oka lehet a hitelnek nem csak az akciós tévé.

2019. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Ezt a kérdést így nehéz megválaszolni. Akinek hó végén már nincs pénze villanyszámlát fizetni, de hitelre megveszi a töbszáz ezres okostelefont, azt nem igatzán tudom sajnálni, megérdemli.

De aki biztos anyagi háttérrel lakáshitelt vesz fel, (mert bár jó a fizetése, de nem annyira, hogy önerőből vegyen lakást) aztán jön a válság és elveszíti az állását... na azt azért tudom sajnálni.

2019. júl. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Na, akkor én elmondom, miért nem tudom sajnálni egyáltalán a hiteleseket. Vegyünk egy klasszikus példát: Fiatal család, jön a gyerek, nincsenek biztosítva a feltételek, ezért felvesznek lakáshitelt, mondjuk 15 milliót, abból talán tudnak venni valami kis zugot. Aztán teszem azt, telnek az évek, beüt a krach, a kamat emelkedik, a fizetés csökken, esetleg kirúgják valamelyik szülőt, és onnantól adósságspirál. Mindenki sajnálna őket, hogy jaj, jaj, ki számított erre hogy majd a kamat megnövekszik, jaj, szegény család, erre nem voltak felkészülve, stb... Meg hogy segítsük rajtuk, bla, bla... Na, akkor elmondom, hogy a mi családunk hogyan rendezte le ezt a dolgot annak idején. Eleve, az ember nem kezd el családot alapítani, amíg nincsenek legalább minimálisan garantálva a feltételek. Kivártuk, hogy összejöjjön annyi pénz, amivel tudtunk venni egy lakó konténert. Ez beszereléssel, mindennel együtt volt 3 millió forint annak idején, ami kb 5 évnyi nagyon keményen megspórolt pénze volt két főnek. A konténer nem volt túlzottan nívós, de az életben maradáshoz pont elég volt. A konténerben élve további 8 évnyi masszív spórolás, és nélkülözés következett, amivel összejött annyi pénze kettőnknek, hogy a konténert eladva, egy tisztességes lakást tudjunk vásárolni, 32 éves koromra. Úgyhogy kezdődhet a családalapítás, amit mi, a saját kezünkkel alapoztunk meg. Soha nem volt jó munkahelyünk, egyszerű gyári dolgozók voltunk mindig is, gyakran 2-3 hónapos munkanélküliséggel, de mindig mindent beosztottunk amink volt. Senki nem segített, max annyit, hogy a kezdeti pár évben viszonylag olcsón tudtunk albérletben lakni az egyik rokonunknál, míg össze nem jött a konténerre a pénz. Tehát rühellem, amikor valakik siránkoznak a hitel miatt, mert mi vagyunk rá az ellenpélda, hogy a semmiből is fel lehet építeni dolgokat. És semmilyen hiteles személynek nem segítenék, ha pórul jár. Aki belevág egy ilyen dologba, az kalkuláljon az égvilágon mindennel. Vagy ha nem kalkulált, akkor ne sírjon ha valami nem várt probléma beüt. És akik a hiteleseken segítenek, azok dobjanak nekem is pár millát ennyi erővel, amiért ott csöveztem évekig egy konténerben.
2019. júl. 23. 15:25
 6/18 A kérdező kommentje:
Csak ha úgy gondolod, hogy megszolgáltuk az árát becsülettel...
2019. júl. 23. 15:36
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Egyszerű gyári dolgozóként nem is igazán vagy hitelképes ekkora összegekre.
2019. júl. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem sajnálom senki nen kotelezte hogy felvegye
2019. júl. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

"De ki is fejtem, ha valakinek ellenvetése lenne."

A kifejtésed annyi, hogy neked szar volt tehát jogod van kárörvendeni másokon.


"Csak ha úgy gondolod, hogy megszolgáltuk az árát becsülettel..."

Milyen becületről beszélsz? Az, hogy nincs pénzed, nem jelent semmit a becsületedre vetítve.


"Eleve, az ember nem kezd el családot alapítani, amíg nincsenek legalább minimálisan garantálva a feltételek."

Teljesen jogos. Csak részemről a gyerek felnevelése nem addig tart, hogy 18 évig eltartom a kötelező minimumon oszt utána menjen lakni a rokonokhoz meg éljen egy konténerben.

2019. júl. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk részemről elég kamu szagú az, hogy valaki 19 éves korától 32 éves koráig spórol a párjával, megvonva minden élményt, élvezetet, 8 évig laknak eg konténerben és még csak a kapcsolata sem megy rá.


Aztán lehet nekem vannak magas elvárásaim, hogy az ember a 20-30-as éveit ne a puszta létezéssel töltse el egy gyárban meg egyy konténerben mint valami állat.

2019. júl. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!