Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mennyi félretett pénzzel...

Mennyi félretett pénzzel éreznéd magad bebiztositva idős korodra?

Figyelt kérdés
Tegyük fel állami nyugdijra nem vagy jogosult,gyerek, család nincs akire számíthatnál. Mi az ami már elég lenne idős korodra? Tegyük fel 3 hitelmentes saját tulajdonú lakás és 20 millio a bankban már elég lenne?

2019. nov. 6. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
200m
2019. nov. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

3 lakásból 1-ben laksz, a másik kettőt kiadod. De nem mindegy, hogy hol van és mennyiért tudod kiadni, mennyit amortizálódik, milyen környéken van: fejlődik vagy épp leépül a környék (elköltöznek az emberek vagy odaköltöznek). Szóval a két lakás még sokat nem jelent, nem tudni mi lesz addig míg nyugdíjas leszel.

20millió az meg semmi. Számold ki mennnyit költesz havonta most. 150ezret? 200ezret? Többet? Hogy akarod tölteni a nyugdíjas éveidet? Csak otthon ülsz és nem mész sehova? Vagy utazni akarsz majd? Kamatozik a 20millió vagy csak van? Ha nincs befektetve, akkor a 20millió 10-20év múlva mennyit fog érni? Ha be van fektetve, akkor mi van ha jön egy gazdasági válság? Mennyi időd van nyugdíjig? Rengeteg dolgon múlik, hogy elég-e amit írsz. Ha holnap mennék nyugdíjba, akkor se lenne elég a 2+1 lakás és 20millió ha még pl. 20 évig terveznék élni. Nyugdíjas korodban gyakrabban kell orvoshoz menni, gyógyszereket venni, esetleg műtét vagy nagyobb kiadás jön és máris alig marad a megtakarításból.

3 lakás + 100millióval már kényelmesen elélnék és nem aggódnék, se betegség, se infláció, se gazdasági válság nem lehet akkora, hogy gondba legyek és még utazni is tudnék rendszeresen.

2019. nov. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem bőven elég lenne annyi, amennyit írtál. Ha havi 100ezret is költök, amennyit jelenleg is kb. szoktam úgy, hogy a párommal közösen élünk egy saját lakásban, s 1 kocsink van. Ha így számolok, akkor az a 20millió elég 15 évig. De úgyis dolgoznék, mert nem bírok otthon ülni, általában mindent pénzzé teszek, kreatív vagyok, kézműves dolgokat pármikor tudok csinálni, horgolni stb., ha nyugdíjas lennék rá is érnék, azzal ki tudnám egészíteni a jövedelmem
2019. nov. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Bőven elég lenne, persze attól függ mire. Ha évente kétszer el szeretnél menni pár hónapra egy tengerjáróra relaxként, akkor hamar elfogyna, de éldegélni, havi egy wellnessfürdő, arra megfelel.
2019. nov. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A mindenkori nettó átlagfizetés 80%-ával.
2019. nov. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Persze messze még a nyugdíj hisz 42 vagyok, csak elgondolkoztam, hogy mi lenne ha valami történne es a jelenlegi megtakaritasaimbol kellene élnem.
2019. nov. 8. 02:04
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

A 4%-os szabály alapján az éves költségeid 25x-ösére van szükséged kb. Ez arról szól, hogy ha be van fektetve ez a pénzed mondjuk fele részben részvénybe, fele részben kötvénybe, akkor ebből a portfólióból kivehetsz évi 4%-ot és sosem fog elfogyni.


Azaz mondjuk havi 100e esetén 30M-ra, havi 200e esetén 60M-ra van szükséged.


Ez utóbbi kb két lakás ára, talán egy élet alatt össze lehet kaparni.

2019. dec. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!