Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Melyik önkéntes nyugdíjpénztár...

Melyik önkéntes nyugdíjpénztárat válasszam? A cégem adna hozzá 3 % ot így be kéne lassan lépni valamelyikbe, próbáltam összehasonlító táblázatot keresni de eléggé elavultakat találtam csak. Így vélemények/ tapasztalatok érdekelnének.

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 16:17
 1/5 anonim válasza:

Szia!


Itt megtalálod a jelentős pénztárakat. Amilyen infó kel azt be klikkezed, és megnézed őket.

[link]

Lekérdezésnél mindet kérdezed le egyszerre, és tudsz hasonlítani egymáshoz.


De amik közül érdemes szemezni:

OTP

ha itt van árú hiteled, akkor 0,5% kedvezményt kapsz a hitelből, ezt sokan nem tudják, pedig érdemes ezt észben tartani.

Axa- a legjobb vagyonnövekedés nála van-volt


generalli- ne tévesszen meg, hogy szárnyal, hiszen alig 2 éve létezik, és bizony itt azért több éves növekedést kellene nézni, lévén ez egy hosszútávú megtakarítás.


Allianz- Ő is jó pénztár, de konkrétan még nem találkoztam allianzos emberrel, és így nem láttam tőlük konkrét adatokat, a többitől már láttam.


A többit szerintem messziről kerüld el: AEGON, ING, Postás, Premium, Honvéd stb stb.

Az ING miatt lett megnehezítve az átlépés a pénztáraknál, mert sok adatot meghamisított, és félrevezette az ott lévőket. A kisebbekkel pedig az a gond, hogy nem igazán ők kezelik az alapjukat, és előbb-utóbb beolvadás várja őket.


Amúgy a generallinál már 2000 huftól van, de az átlag 4-5 ezertől van.(ha mondjuk 5 év múlva is ennyi lesz a hozamuk, akkor onnantól oda fogom vinni az összes ügyfelemet)


Egy tanácsadó(független)

Remélem segítettem! :)

2010. júl. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! Nos igen az első 3 /Axa kivételével/ elég jó. Bemegyek mad személyesen hozzájuk, és meghallgatom őket. MKB-t néztem még hozzá ki. Vagy jó lenne ha anyum el tudná intézni hogy hozzájuk mennyek, a villamosiparághoz, mert az is elég ütős. Köszi a Linket!

volt nálunk egy roppant "szimpatikus" Aegonos, de gyönyörűen bemutatta magát és hogy matekból, 1-es olyan számokat számolt hogy az vicc :D:D

2010. júl. 21. 20:44
 3/5 anonim válasza:

Villamosenergia-ipari Társaságok Nyugdíjpénztára - önkéntes pénztári ág velük az a gond, hogy zártkörűek.

Ugyanez a gond a vasutassal, postással stb.

Továbbá egy nagy gondom, hogy egy iparágra épül, és emiatt, meg hogy zártkörű kicsi a taglétszáma, és így a vagyona is.

Ezzel egyidejűleg a tartalék pénze is kicsi, ha esetleg beütne valami komoly tartós gond, és kétségesnek vélem a jövőbeli kifizetéseket.

A nagyobb tőkésekkel így nem lehet, hiszen több tag, több pénz, oszlik a kockázat is.


Még egyfontosdolog, hogy idő- pénz/tőke arányosan van számolva a vagyon, és emiatt nem biztos, hogy jó dolog folyamatosan lépni az egyikből a másikba.

3 féle szokott lenni:

klasszikus- ez alapvetően kötvényekbe teszi- ez a legbiztonságosabb(nem biztos hogy inflációt meghaladó hozamúban volt)

kiegyensúlyozott: ez a kettő közötti, arányosan van mindkettő

növekedési: részvény alap dominál


tehát meg kell gondolni, hogy hová, és mennyi időt maradok ott, mert ha ugrálok folyamatosan, akkor könnyen ott maradhat a pénzed is.(az sincsen ingyen, hogy átmenjél)


Na meg a legfontosabb!!!

-Ami 1980-ban 1 forint volt az most kb 15-20 forint, tehát ami most 5000 forint, az mire nyugdíjba mész már lehet, hogy nem ér 3500 forintot sem(és az infláció ebben az esetben még igen kedvező)

-mivel nem mindenki gondoskodik magáról, ezért szinte biztos, hogy az akkori kormányok-politikusok, mivel jelentős szavazójoggal fognak rendelkezni azok akik nem gondoskodtak magukról(sokan vannak!!!), a TB-ből neked járó pénzből fognak elvenni nekik. Tehát ha járna neked mondjuk 20 ezer ft, akkor ebből 8-12 ezret elfognak venni. (ha kapsz egyáltalán ennyit!!!)

Ha ehhez hozzáteszed az inflációt amit említettem, és hozzáteszed a levonást is, akkor elég lesz-e ennyi pénz a jelenlegi életszínvonalad tartásához, majd a jövőben?


Erre a válasz egyértelmű: NEM


Mindenkinek csökkenni fognak az életszínvonali igényei.


Kivétel, ha több lábon áll:

Nekem van magán-önkéntes, és e mellé kezdtem egy 5000 huffos megtakit is, ami nem sok, de így tarthatják majd a szintet. (a magánra a fizum 8%-a megy, az önkéntesbe havi 6000 Ft, +5000 megtaki+ majd az állami, amire nem nagyon számolok már részemről, mert nem bízok a rendszerben-/TB-ben/)


Amúgy sokszor jönnek azzal, hogy nem tudja majd fizetni.

Az embernek viszont van valami belső mércéje, amit ilyenkor feljebb tesz, nagyobb elvárásnál többet produkál-többet dolgozik- ésszerűbben bánik a pénzzel. Magyarul nem hagyják, hogy elússzon, és rendesen fizetik ezeket, úgy hogy nincsenek megszorulva.

Megtanulták, hogy ezeket nem a végén vonjuk le, hanem az elején, és nem a maradékot fizetik be ide, ahogyan sokan szokták, hiszen ez így is-úgyis az övék lesz!!

2010. júl. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
tapasztalat majd akkor lesz, ha tömegesen nyugdíjba mennek
2010. júl. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy a fentebb írták, nézd meg az összes pénztárat, és válaszd ki amelyik jó hozammal rendelkezik.

Valóban a Generali fiatal, de meg van a lehetőség ingyen egy évben 2szer pénztárat váltani, így folyamatosan a legtöbb hozamot kínáló pénztárak közül válogathatsz.

Szerintem érdemes ezeket figyelni folyamatosan, mert évek alatt nem kevés pénz gyűlik a nyugdíjpénztárban össze.


üdv. Éva

2010. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!