Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » 27 évesen az én esetemben...

27 évesen az én esetemben milyen biztosítást köttessek, hogy később ne legyek rokkant hajléktalan? Vagy hogyan oldjam meg az életem?

Figyelt kérdés

Na szóval a jelenlegi helyzetről röviden (csak az válaszoljon aki tud is segíteni nem csak belém kötni, köszi):


27/f vagyok pályakezdő informatikus, egyelőre kudarc az álláskeresés (nincs tapasztalat és kellő nyelvtudás) ráadásul nemrég diagnosztizáltak kezdeti fázisú Bechterew-kórral, amire kapok a TB-által baromi drága biológiai kezelést, hogy később ne legyek mozgáskorlátozott (40-60 évesen). Csak ugye itt kezdődik a baj, hogyha novemberig nem helyezkedem el, akkor zsebből (szüleim) kell tovább fizetni a TB-t, hogy ne romoljon az állapotom kezelés hiányában (TB-t már most is rászorultsági alapon kapom fél éve). A nehéz fizikai munka természetesen kizáró a betegség miatt így nem is válogathatok és emiatt a külföldi kaland is kilőve (havonta 3 napot előre egyeztetni a vizsgálatok miatt). Na magyarul félek a jövőmtől és arra gondoltam szüleimet rá veszem, hogy kössenek rám életbiztosítást, ha 10-20 év múlva már nem élnek és nekem kell valahogy túlélnem a(z) (anyagilag is) fájó mindennapokat. A jelenlegi és jövőbeli problémáimra ha valaki tudna megoldást adni azért hálás lennék.



2020. máj. 15. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos ezzel elkéstél. A biztosítók nem kötnek már beteg emberekre életbiztosítást, vagy más biztosítást. Pontosabban még létezik rokkantságra szóló biztosítás is, pl van egy olyan ami havi 5-10 ezer forintos költséggel fizetne 20-40 milliót, ha lebénulsz, de azt is jelenleg egészséges emberek köthetnek. A biztosító nem akar arra fogadni, hogy egy már beteg embernek kell-e majd pénzt adnia, vagy egy öreg ember meghal-e (ezért pl 55-60 év felett se nagyon köthető saját magunkra életbiztosítás.) Amit tudtok tenni, hogyha a szüleid még 55-60 év alattiak akkor ők köthetnek magukra életbiztosítást (20-40 millió forintost tudnak szintén havi 5-10 ezer forintért), hogyha meghal valamelyikük 60-65 éves koruk előtt (addig az életkorig élhet maximum egy biztosítás általában), akkor arra kapsz pénzt, de ha már idősebbek lesznek vagy már azok, akkor ez is kilőve. Azért nem köthetsz ilyeneket a biztosítókkal, mert mondjuk nem 0,01% az esélye, hogy fizetniük kelljen neked, hanem 10 vagy 50 és ez nekik nem üzlet, ők nem jótékonysági intézmény, hanem ugyanúgy nyereséget szeretnének elérni. (Erre létezik a biztosításmatematika, stb)


Mást nem tehetsz, minthogy képzed magad, nyelv(ek)et tanulsz, valahogy tapasztalatot szerzel és ha már legalább egy ilyen jó szakmád van, abban el is érsz valamit és vagyonos ember leszel a következő 10-20 évben, hogy saját vagyonból tudd majd kezeltetni magad, ha arra kerül a sor.

2020. máj. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az első jól mondja. Ha kötnek is veled, vagy irgalmatlanul drága lesz, vagy csak bármi másra fizet. Esetleg a kettő kombinációja.
2020. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne. Fognak kötni veled biztosítást. Ha kötnek is biztosra veheted hogy ha fizetni kell 99%, hogy valamibe belekötnek és egy forintot sem látsz belőle. Tedd álamkötvénybe ,vagy vegyél nemesfémet amiből később bármikor tudsz profitálni. Kitartást!
2020. máj. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Én a biztosításban nem tudok neked tanácsot adni. De azt tudom, hogy általában azok válnak egy nehéz helyzetben hajléktalanná, akiknek nincsenek emberi kapcsolataik. Tehát amit tudok neked tanácsolni az az, hogy amíg teheted, építs kapcsolatokat, szomszédokkal, rokonokkal, barátkozz és találj minél előbb társat. Persze tudom, hogy nehéz a pozitív oldaladat mutatni úgy, hogy nyomaszt a jövő. De hosszú távra tényleg ezt tudom tanácsolni, azok az emberek élnek túl minden krízist, akiknek van szociális hálójuk.
2020. máj. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

27 ev alatt legalabb a nyelvtudast osszeszedhetted volna. Vagy munkanelkulikent plane lett volna ra idod.

Kezdj el dolgozni mihamarabb, ennyi. Mondjuk szerencsesebb lett volna, ha nem varod meg a valsagot, de ezen mar nem lehet valtoztatni.


Ja, es mielott a betegsegedre fognad: szinten autoimmun beteg vagyok (Crohn), tul par hasi muteten, sztomazsakos atmeneti idoszakon. IT-ban dolgozok, sztomazsakkal is dolgoztam, bejartam, akkor is biciklivel jartam be sportbol, ma is, extremsportolok, van csaladom, ket gyerekem.


M*cskosul nem hagyom, hogy a betegseg mondja meg, hogy mit csinalhatok es mire vagyok kepes, csak ez az egy emberhez melto megoldas van.

2020. máj. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5: Hogy tudtál egy olyan arany nőt megismerni, aki elfogad téged úgy ahogy vagy betegen?

Na igen a szociális kapcsolatok... Eddig is nulla volt, de ezután már mindenki csak lesajnál, rosszabb esetben még egyet belém is tapos.

2020. máj. 15. 21:44
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Csodalatos no a felesegem, ez teny.

Viszont miert kene, hogy a betegsegem akar parkapcsolat teren megakadolyozzon barmiben? Ugyanaz vagyok, mint a diagnozis elott, nagyreszt karban tarthato ez a betegseg is, elem az eletem ugyanugy, par aprobb valtozas volt csak. (Peldaul felajanlottam a dokiknak, hogy kovetkezo mutetkor es zippzarat rakjanak be, unom ma a vagasokat.)


Amugyis rengetegen vannak cukorbetegen, tej- vagy liszt-allergiaval, es meg sorolhatnam a betegsegeket. Miert kene magamat sajnaltatni, miert lennek tobb, ha utnem a mellkasomat, hogy jajj, de gyogyithatatlan betegsegem van?

2020. máj. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7: "Viszont miert kene, hogy a betegsegem akar parkapcsolat teren megakadolyozzon barmiben?"


Mert a gyermeked is nagy valószínűséggel örökli a géneket. A nők pedig nem hülyék tudják jól hogy a legjobb adottságú pasikkal érdemes gyereket vállalni.

2020. máj. 15. 22:59
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kifogasokat keresel az egyeb problemaidra.

Sem a Bechterew, sem a Crohn pontos oka nem ismert, lehet genetikai is, a Bechterew-korosokban vannegy gen, amely amugy a nepesseg 7-9%-ban megvan, megsincs meg bennuk a betegseg.

Semmifele “nagy valoszinuseg” nincs a betegseg atadasara, csak magaera a genre: “Magyarországon kb. 500-700 ezer ember rendelkezik HLA-B27 antigénnel, míg közülük „csak” 16 ezer Bevterew koros van.”


Ez a “nok csak a legjobb pasikkal allnak ossze”-dolog meg kezd az incel vonal fele menni, en itt befejeztem a beszelgetest, neked nem a Bechterew a baj, hanem ami a fejedben van.

2020. máj. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló jól leírta a lehetőségeket. Hasonlókat tudnék én is javasolni. Írtam privát üzenetet.
2020. máj. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!