Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Legyen 3 év összefüggő TB...

Legyen 3 év összefüggő TB jogviszony? Hogyan?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnénk felvenni hitelt, amelyhez szükséges legalább az egyik fél esetében 3 év összefüggő TB jogviszony (amelybe a felsőfokú oktatás is beletartozik). Most végeztem 3 év után a főiskolán, június 30-án szűnt meg a jogviszonyom. A kérdésem az lenne, hogy addig, amíg nem vesznek fel dolgozni, hogyan és hol tudom magam után befizetni a TB-t, hogy a hitel igénylésig folyamatos maradhasson?

#jogviszony #hitel #Összefüggő TB #3 év összefüggő TB
2020. júl. 5. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha fizeted magad után a tb-t, attól az még nem számít a babavárónál tb jogviszonynak.

Egyébként a 20T1011U jelű nyomtatványin kell jelezni a nav felé, hogy magad után akarod fizetni az eü szolg járulékot.

2020. júl. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Júni 30tól van 45 napod melót találni, addig biztosított vagy tán folyamstosnak számít így. Viszont ha nem találsz munkát a folyamatosság megszakad.
2020. júl. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Uh... Akkor hiába is fizetném be, ha nem vesznek fel sehova 45 napon belül, akkor buktam a babavárót igaz? Egyébként köszönöm a válaszokat, igazán hasznosak!
2020. júl. 5. 19:53
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Igen, akkor buktad egy időre. De talán nem is árt, ha a párnak legalább az egyik tagja tesz be valamit a közösbe, mielőtt elkezdtek onnan kitalicskázni pénzt.
2020. júl. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! A válaszod elejét köszönöm! A második részét nem igazán értem, hogy mire akarsz ezzel célozni..
2020. júl. 5. 20:20
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Amit a 2. mond, az marhaság.

Eü szölgáltatásra vagy csak jogosult, és nem 45 napig, hanem a diákigazolvánra való jogosultság megszűntét követő 45 napig. De ez nem biztosítási jogviszony, a csoknál nem veszik figyelmebe.

2020. júl. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem hiába fizetnéd be, hanem mert kötelező az EÜ hozzájárulás, ha nem dolgozol. De amíg egyikőtöknek sincs fix munkája, addig ne vágjátok magatokat hitelbe.
2020. júl. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Páromnak van 4 éve már, de szeretnénk biztosra menni, ha bármi oknál fogva neki esetleg megszakadna.
2020. júl. 6. 06:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Egész biztos, hogy nem október 31-én szűnik meg a jogviszonyod?
2020. júl. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkodtam, máshol is utánanéztem. Elvileg a október 31. és onnantól számítva van még az a 45nap.
2020. júl. 9. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!