Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Válthatok-e biztosítót most,...

Válthatok-e biztosítót most, ha nem akkor mikor legközelebb?

Figyelt kérdés

Helló!

Autókereskedésben vásároltam egy autót. A kereskedő rögtön felajánlotta, hogy meg is köti a biztosítást rá. Ez volt kb 10 napja. Mondtam az előző régebbi autómra 15 ezer volt az éves díj, mondta erre biztos, hogy több lesz, de nem gondoltam, hogy ennyivel (az autó 15 éves). Ma kaptam 38 ezer forintos éves díjról csekket, díjkalkulátorral viszont 18 ezertől van biztosítás, nevesebb biztosítónál (Aegon, K&H) 23 ezerért . Kérdés elállhatok-e még a biztosítástól és ha most nem, akkor később január 1-től esetleg? Ilyenkor az előre kifizetett összeg visszamaradt hónapokra eső részét visszaadják? Vagy ezt az évet bebuktam és csak jövő augusztusban válthatok? A kereskedő biztos jól járt jutalékkal...



2020. aug. 27. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Egy év múlva válthatsz.

Nem nézted/kérdezted, mit csinál a kereskedő? Mi is kereskedésben vettük az autónkat, ők intézték a biztosítást, a szemünk előtt töltötték ki az adatokat Netrisken, a végén pedig megmutatták, mik a lehetőségek és mi választottuk ki, melyik biztosítást akarjuk megkötni. Forintra ugyanaz volt, mint ha mi írtuk volna be ugyanazokat az adatokat (nyilván).

Egy évre megkötötted a szerződést, ennál korábban nem tudod felmondani.

2020. aug. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, most nézem a kereskedő nem vezette át a bónuszt. A0-s-ba rakott B10 helyett. Intézkedem.
2020. aug. 27. 15:19
 3/4 anonim ***** válasza:
A kereskedő nem vezeti át a bónuszt.Azt érvényes adásvételivel,előzménybiztosító kártörténeti igazolásával lehet.Vagy összefut a rendszerben,de én azt nem szoktam megvárni.Amíg ez nincs úgy minden esetben A00-ban lehet csak megkötni a szerződést.
2020. szept. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Már persze ha a régebbi autódat eladtad,mert erről nem esett szó,mivel párhuzamos üzemeltetésnél,csak az egyik autón érvényesítheted a bónuszokat.A másik A00-ról kezdi,amíg megvan mind a 2 autód.
2020. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!