Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Érdemes nyugdíjbiztosítást...

Érdemes nyugdíjbiztosítást kötni 24 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fiatal vagyok, és ebből adódóan még csak pár éve dolgozom, de elgondolkodtam azon, hogy mire én '65' év körül leszek, vajon lesz-e egyátalán állami nyugdíjam, vagy ha lesz is, az mire lehet majd elég. Szerintetek érdemes ilyen hosszú távra (41 évre) nyugdíjbiztosítást kötni? Több biztosító 'kínálatát' is megnéztem, leginkább az Aegon Relax Plusz (unit linked) megtakarítása-biztosítása keltette fel az érdeklődésemet.

Ti mit gondoltok a UL típusú nyugdájbiztosításokról 41 éves távlatban?

( Az AEGON-nál azért nem kerestem még ezügyben senkit, mert gondolom úgy is csak rá akarna beszélni a szerződéskötésre :/ )


2020. nov. 22. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Nem! Az infláció miatt semmi értelme sincs, mire oda jutnál, addigra éppen semmit sem ér, amit mostanában befizetnél.


Például ezelött 40 évvel a havi (mérnöki) fizetésem 4500 Ft volt, ami akkoriban igen jónak számított, ha ennek akár csak a felét is félrettem volna nyugdíjra, ma mire mennék vele?


Én az utolsó 10-15 alatt spóroltam össze a nyugdíjra, és még így is rengeteget vesztettem értékben.

2020. nov. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, egy fontos dolgot kihagytam: azt írták, hogy minden évben emelnék a biztosítási díjat, az infláció miatt. Elvileg minden évben eldönthetem, hogy szeretném-e ezt az 'indexálást'.
2020. nov. 22. 18:07
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

A unitlinked az netto atveres.

Az onkentes nyugdijpenztarak jobbak lennenek, ha elhiszed, hogy az allam majd 40 evig nem valtoztatja meg a ra vonatkozo torvenyeket. Nem is olyan regen vette el az osszes magannyugdijmegtakaritast, szoval en nem biznek ebben...

2020. nov. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
UL még mindig nem átverés HA az egy olyan termék ami rendesen van befektetve (nem végig 100% Kína vagy éppen 0%-ot hozó valami pénzpiaci vagy árfolyamgarantált) ÉS nincs benne rejtett költség ami meglepetést okozhat (pl kötelező életbiztosítás). Indexálás valóban az infláció ellensúlyozására van. Aki azt mondja csak hogy átverés, azt se tudja hogy működik. Valóban van az elején egy nagyobb elvonás, de egyrészt ezt 3-4 éven belül simán visszatermeli, másrészt van olyan termék ahol az elvonást visszaadagolja, egy idő után többet is mint amit elvont. Ne az okoskodjon, mert mindig az szokott, akinek nincs, nem ért hozzá, nem érti a koncepciót és a Brokernetes időkből fentmaradt tapasztalatokat hozza. Ez a munkám, tudom hogy működik, sőt, nekem is van, szépen hoz, rendszersen nézem.
2020. nov. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Én nem teszek olyan helyre pénzt, ahonnan csak 30+ év múlva kapom vissza.

Amit én csinálok:

1) Egészségpénztári számla, arra kapom az adóvisszatérítést. Egyelőre gyűlik rajta a pénzt, de látok rá reális esélyt, hogy ki is tudok belőle szedegetni.

2) Értékpapír számla nyitása és részvényvásárlás. Ez a nyugdíjcélú megtakarításom. Ha elég összejön már 40évesen nyugdíjba mehetek belőle :)

2020. nov. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Kiszamolo.hu !

Mielőtt bármi ilyesmit kötnél 40 évre, olvass el ott minimum 10 cikket ezzel kapcsolatban, kalkulátorai is vannak.

2020. nov. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Én is nézegettem, és arra jutottam, hogy nem, mert egyszerűen jön valami és nem fizetnek, és nincs hol reklamálj, persze majd lesz valami politikai megmozdulás hogy magánynyugdíj károsultak vagy mittudomén, amiből talán lesz aztán pénz vagy nem.


De ennyi erővel ha átváltod valutába aztán évek múlva visszaváltod az is értéktartóbb lesz, és minimálisabb benne a kockázat is, nem véletlenül aranyba vagy gyémántba teszik a nagyon hosszútávú megtakarításokat, de még ingatlanba is jobb.

2020. nov. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
48%

Nem feltétlen átverés egy UL biztosítás sem, csak tisztában kell lenni az előnyeivel, hátrányaival egyaránt.

A Kiszamolo.hu oldalt én is javaslom!

Emellett ami a saját szakmai vélemény, hogy ne olyan konstrukciót válassz, amit kötelezően indexálnak minden évben, mert a hosszú táv miatt nagyon meg fog emelkedni a díjad (jellemzően lehet csökkenteni később, de általában ez szankciókkal jár, pl. bónusz elvesztése)!

Különben UL CSAK! hosszú távon éri meg, de ami a te esetedben jó megoldás lehet, az egy egyszeri díjas nyugdíjbiztosítás, majd eseti díjakat fizetsz be minden hónapban/évben (mintha rendszeres díjat fizetnék).

Ez azért jó, mert ennek jóval alacsonyabbak a költségei, mint a normálisan vállalt havi díjnak (kijátszottad az UL legnagyobb negatívumát), de mellette élvezet az előnyét is a konstrukciónak (jelenlegi öregségi nyugdíjkor fizet).

Ráadásul erre nincs fizetési kötelezettséged, szóval, ha később nem tudod fizetni egy ideig valamiért, akkor nemes egyszerűséggel nem fizetsz, a szerződésed nem szűnik meg, majd később újra elkezdheted fizetgetni (magyarán szólva rugalmasabb).


Örülök, hogy ilyen fiatalon felelősen gondolkodsz a jövődet illetően,


Üdv,

egy biztosítós

2021. febr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Leschinszky Péter válasza:

Nekem CIG Pannónia Nyugdíjbiztosításom van, a páromnak Generali.1 év múlva fognak lejárni. Nagyon jól tejesítenek. Jó hozamuk van, és a bónuszokkal a biztosító egész sokat hozzá tett. Ami hosszú távon a nyugdíjbiztosítások mellett szól, a hozam+bónusz amit csak a biztosító tud adni.Az önkéntes nyugdíjpénztár és a magánnyugdíj pénztáraknál ilyen lehetőség nincs és még ki tudja el veszi-e az állam vagy mi lesz vele hosszú távon..


Szerintem nyugodtan indíts Nyugdíjbiztosítást, nem tudsz rosszul járni vele.

Örülök, hogy ilyen felelőségteljesen gondolkodsz 24 évesen! :)

2021. márc. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Jó hozamuk van, és a bónuszokkal a biztosító egész sokat hozzá tett."


Ne haragudj, de ezt te komolyan gondolod?

A biztosító nem szeretetszolgálat, hogy "hozzátegyen" a te pénzedhez. A biztosító ELVESZ a pénzedből. A bónusz azt jelenti, hogy a MÁR ELVETT pénzedből valamennyit VISSZAAD.


Lehet és bizonyos helyzetekben érdemes nyugdíjbiztosításban gondolkodni, de ne játsszuk már el, hogy milyen jófej a biztosító.

A biztosító ugyanúgy profitot akar termelni, mint bármely másik cég.

2021. márc. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!