Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Gyes időszaka alatt mennek az...

Gyes időszaka alatt mennek az éveim vagy nekem kell nyugdijjárukékot fizetnem?

Figyelt kérdés

Több oldal olvasása után nem egyértelmű.

En úgy hittem hogy kapom 28500 Ft-ot és csak TB ellátásra vagyok jogosult, ha nyugdíj eveimet akarom, akkor minimálbér 10%at kell havonta fizetni.


2020. nov. 24. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Ha van közben munkaviszonyod, akkor beleszámít az évekbe, ha nincs, akkor nem.
2020. nov. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

GYES időszaka szolgálati idő a nyugellátás szempontjából, hiszen vonnak belőle nyugdíjjárulékot. Ha munkaviszony alatt vagy GYES-en, ha alanyi jogon kapod. Mindegy. Szolgálati idő...

Az egészségügyi ellátásra jogosultság egy másik történet.

2020. nov. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Munkaviszonyom van, tartós távollévőként. Azt hittem csak TB jár.
2020. nov. 25. 07:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Munkaviszony alatt fizetés nélküli szabadságon vagy gyermek gondozása miatt. A fizetés nélküli időszak alapból nem szolgálati idő, kivéve egyes eseteket, amit a törvény külön nevesít. A Te ellátásodat a törvény külön nevesíti. A GYES-ből nyugdíjjárulékot is vonnak. Az is alap, hogy ami nyugdíjjárulék-köteles, az szolgálati időnek is számít.


Annak is szolgálati idő a GYES időszaka, aki ezt nem munkaviszony alatt veszi igénybe, hanem úgymond alanyi jogon. Az ő GYES ellátásából is vonnak nyugdíjjárulékot, ebből kifolyólag neki is szolgálati idő lesz ez az időszak. "TB" vonzata pedig az, hogy járulék fizetése nélkül is (nem nyugdíjjárulékról beszélünk) egészségügyi ellátásra jogosult az, aki alanyi jogon GYES-ben részesül. Kizárólag azért, mert a Tb. törvény kivételként kezeli.

2020. nov. 26. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!