Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha második autót vásárolok,...

Ha második autót vásárolok, akkor arra új biztosítási sáv fog vonatkozni?

Figyelt kérdés
Ha sajátom mellé vásárolok egy másik használt autót, akkor hiába vagyok az előzővel B10-ben, a másodikat A0-ban fogom kezdeni?
2021. febr. 3. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Igen (sajnos.)
2021. febr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%
Nemhogy A0-ban fogod kezdeni, de abban is maradsz azzal. A bónusz-malusz rendszer csak az első autóra vonatkozik, a párhuzamosan üzemeletetett másodikra (és többire) nem.
2021. febr. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

El ne hidd a 3-as válaszban írtat! (2021. febr. 4. 07:22)

Nem marad A00-ban.

Nekem is volt ilyen. Az autómmal sok éve B10-ben voltam már, aztán öröklés lévén egy másik autó tulajdonosa és üzembentartója is lettem. (Az üzembentartó kötelezettsége KGFB kötése és fenntartása.) A második autó A00-ból indult, és mivel nem volt káreseményem, évente nőtt a bonus besorolás. B06-ban volt már, mikor elajándékoztam a fiamnak.

↓ Hol van itt, hogy a bonus-malus rendszer csak az első autóra vonatkozik?

[link]


Ugyanannál az üzembentartónál a második és további azonos járműkategóriájú jármű azért indul A00-ból, hogy ne az legyen, hogy egy magas bonus besorolású üzembentartó nagyszámú rokon, ismerős járművének üzemben tartását elvállalhassa a kedvező besorolást azokra is alkalmazva.

2021. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 aha.. 2 autóm van. Egyik B10,másik B04-es
2021. febr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek!
2021. febr. 11. 22:58
 7/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Elnézést, valóban én tudtam rosszul.
2021. febr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!