Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mint pályakezdő, beléptetett...

Mint pályakezdő, beléptetett az akkori munkáltatóm az ING magán-nyugdíjpénztárba. Kb 2 hét múlva kiléptem tőlük, és egy másik munka miatt kénytelen voltam átlépni az Allianzhoz. Nos, most jönne a kérdésem. Kaphatok emiatt pénzbüntetés?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, szerintem még mindig az ING-nél vagy, mert nem vehet át másik pénztár ilyen gyorsan, de képesek hónapokig húzni a procedúrát (dolgoztam nyugdíjpénztár adminisztráción, macerás ügyek vannak).
2010. aug. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Remélem igazad van,nem jönne jól egy pénzbüntetés.

2010. aug. 18. 16:05
 3/10 anonim ***** válasza:

2 hét múlva nem is lehet kilépni! Csak 6 hónap múlva és akkor is nem kilépni hanem csak átlépni!!

Én is kiszeretnék lépni előbb de elméletileg nem lehet. De te hogy csináltad gyakorlatilag?? Kérlek írd le!

2010. aug. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De pénzbüntetést semmiféleképpen nem kaphatsz! Maximum annyi lesz a "pénzbüntetésed" hogy az eddig befizetett pénzed elveszik.

Tehát amit a 2 hét alatt hozzájuk került azt nem látod többet. Nem mint ha amúgy bármikoris is látnád tehát nem ért nagy veszteség.. :-) D

Engem önkényesen léptetett be a munkáltatóm egy pénztárba és onnan sezretnék kilépni. 1 napot fizetett oda be, és minden megoldás érdekel hogy onnan kitudjak lépni következmények nélkül (hozamgarancia megvonás stb..).

Hogyan tudtál kilépni 2 hét múlva?

2010. aug. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A munkahelyről lépett ki 2 hét múlva nem nyugdíjpénztártól.

A dolog egyszerű, hiába léptette be az első munkáltató az ING-hez, ha a második meg az Allianz-hoz, az utalást egyértelműen az Allinz kapja. Egyet viszont nem értek, azt írod egy másik munka miatt kénytelen voltál az Allianz-t választani. Az ottani munkáltató nem ismeri a törvényt? - mert ha az ING-be léptettek be, csak 6 hónap múlva tudsz átlépni másikba. Amikor felvesznek egy új munkahelyre, be kell mutatni különböző iratokat, köztük a záradékolt mnyp-i belépési nyilatkozatot, sőt tovább megyek a kilépős papírokon is szerepel, hogy melyik tagja vagy és mióta. A másik amit nem értek nem dönthetek szabadon arról, hol szeretnék mnyp-i tag lenni. Én úgy tudtam demokrácia van.

2010. aug. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A másik helyen (Alianz) elfogadták a belépésedet?

Mert az egy dolog hogy elküldted a belépésit de küldtek is választ róla hogy elfogadtak mint új tag?


Mert elméletileg központi nyilvántartás van arról hogy ki melyiknél van, az ügyfélkapuban is meg lehet nézni hogy melyiknél vagy. Tehát ezért érdekelne ez engem mert én is trükközni akarok így.. :-) D

Mert ha a második pénztár elfogadta a belépésed akkor no problém, én is ezt fogom csinálni. Kérlek válaszolj hogy neked a második pénztárad küldött-e választ.

2010. aug. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Látom sok az érdeklődő. Nem tudom,hogyan kell egyesével válaszolni,szóval egyben teszem.

1: Szerintem egyszerűen csak átraktak egy másikba,fogalmam sincs,olyan gyorsan nyomták az orromalá a papírokat x_x


2: 2 hét alatt semmit nem kerestem,még nincs is mit elveszítenem! :D

Igazából még semmiféle papírt nem kaptam,hogy akkor most Allianz elfogadott volna-e mint tag.


3:Énis úgy tudtam,hogy valamennyi időt elkell töltenem az INGnél míg átlépek egy másikhoz,de úgylátom ez nem érdekelte őket...


4: Még nem fogadtak el mint új tag,de én azt hittem ez pikkpakk megvan OO'

Ha elfogadták,szólni fogok :)

2010. aug. 23. 12:07
 8/10 Flair válasza:

Szia!


Előszöris a magánnyugdíjpénztár tagság kötelező, az az állítás, hogy amúgy sem látod belőle a pénzt nagy infantilitásra utal. Fél év múlva léphetsz át egy másik pénztárba, azonban 3 éven belüli átlépésnél úgynevezett átlépési költséget számíthatnak fel, de ez nem haladhatja meg a 3500, vagy max 5000 Forintot.

Magánnyugdíjpénztárat mindenki ÖNKÉNT választhat, senki a világon nem mondhatja meg, hogy márpedig neked ide kell jönnöd. Egy jótanács... Az Allianzhoz nem vehetnek át és ne is akarj átmenni. Úgy veszem észre, hogy Magyarországon nem igazán tisztult ki a kép az emberek fejében a magánnyugdíjpénztárakról. Az ING-nek jóval nagyobb az átlagos nettó hozama, mint az Allianz-nak. És ha itt most 1-2 %-ról beszélünk, az tíz év alatt már nem olyan kevés pénz.

Bízz bennem, pénzügyi tanácsadó vagyok, tudom, hogy miről beszélek :)

2010. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2010. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag 2 hét múlva postán meg kellett volna kapnod záradékolt belépési nyilatkozatot. A munkáltatód egyértelműen az Allianhoz fizet utánad, ez nem tudsz veszíteni semmit, mert ezt a pénzt egyébként is levonják 8% mnyp-be megy 1,5% TB-be. Akár hol vagy tag a te számládon gyűlik. Az, hogy be kellett lépned az Allianzba vagy ott vállaltál munkát vagy olyan céghez kerültél aki az ő termékükkel foglalkozik, de azt is eltudom képzelni a munkaügyis ezért jutalékot kap és mindenkit odaszervez.
2010. aug. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!