Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mennyit fizet a biztosító?

Mennyit fizet a biztosító?

Figyelt kérdés

Nem rég autóbaleset ért és szegycsont törésem lett nem én vezettem és 8 héten túl gyógyuló sérülést kaptam.

Kb. 3 hete felkerestem a MABISZ -t Magyar Biztosítók Szövetségét és minden dokumentumot hamarosan megkapnak.

Ha meg kapják az utolsó dokumentumokat onnantól mennyi idő ameddig kézhez kapom a kártérítést, milyen összegre számíthatok és ha nekem kell összeget kérnem mennyit kérnek ilyenkor általában az emberek?



2021. máj. 4. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Ez rengeteg mindentől függk, mennyi a biztosítási díj, mennyi ideje fizeted, milyen kategóriában tartanak számon stb. Illetve a baleset okozója?
2021. máj. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon nem mindegy, amiket az első kérdezett. De ha ez segít, nemrég egy ismerősömet elütötték a zebrán, kulcscsontja tört, 800 ezret kapott.
2021. máj. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem volt biztosításom sehol senkinél nem hittem, hogy szükségem lesz rá 19 évesen ha ennek az ügynek vége kötök biztosítást.

A baleset okozója még most derül ki, hogy aki mellet ültem nem volt jogosítványa viszont fő utcán haladtunk lehet kicsit nagyobb sebességgel mint az engedett de a másik sofőr hajtott ki körülnézés nélkül és így történt a baleset.

Viszont egyikőjüknek sincs biztosítási fedezete semmi mint kiderült a MABISZ fogja állni az összeget aztán rá terhelik a baleset okozójára.

Nagy szerencsénk volt, hogy így is csak én sérültem és hogy ennyire a kocsi állapotát nézve.

2021. máj. 5. 11:03
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Tehát beültél egy autóba, amin nem volt kőtelező, egy sofőr mellé, akinek nem volt jogsija, ész száguldoztatok? Aztán még tartod a markod?
2021. máj. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Te figyelj már ide vegyél vissza az arcodból igen be ültem mellé mert a párom barátja volt és hiába nem akartam ők erőszakkal menni akartak csak hazáig az előtte 1 órával vett kocsival én pedig nem hagytam hogy egyedül menjen és nem száguldoztunk egyáltalán talán 30-as volt a tábla és mehettünk 35-el vagy ilyesmi és az hogy tartom a markom milyen jogon beszélsz így velem... sérült vagyok egy balesetben és bármelyik sofőrre terhelik rá az összeget meg fogja érdemelni mert felelőtlenül vezetett amúgy meg nem hiszem hogy bármilyen formában becsmérelj engem nem ismersz mit miért teszek jelenleg és csak egy kérdést tettem fel amire ha nem tudod a választ nem kell írni. Nem kívánok én neked semmi rosszat de jót sem mert majdnem meghaltam egy felelőtlen helyzet miatt amit nem csak én okoztam és ha már túl éltem és jelenlegi helyzetemben jól jönne egy kis pénz hogy kb ne legyek hajléktalan akkor igenis élni fogok a lehetőséggel köszi hogy ennyire együtt érző vagy egy embertársaddal.
2021. máj. 5. 11:54
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Tudod kinek meséld be, hogy 35tel koccantok egy kiforduló, max 20szal menő autóba, és bevoltál kötve, akkor majdnem meghalsz. Vezetek egy pár éve, ez nettó BS.
2021. máj. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jaj Istenem honnan tudjam mennyivel mentünk??? Én vezettem ? NEM!! Vezetni sem tudok nem értek az autókhoz egyáltalán de az Isten szomorítson meg téged azt kívánom mert egy utálatos unatkozó ember vagy akinek élete nincsen ezért nem a kérdésre válaszolsz hanem unalmadban bele kötsz másokba. Nem megérted az embert ha már el is magyarázza a történteket és hogy miért van szükség legalább ilyen segítségre Isten nem ver bottal ennyit mondok.
2021. máj. 5. 12:34
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Már válaszoltam a kérdésre. Amúgy ha nem voltál bekötve, egy fillért sem fogsz kapni.
2021. máj. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Be voltam kötve és nem érdekel egyik válaszod sem mert látszik hogy egy rosszindulatú emberke vagy.

Semmilyen körülményt nem tudsz igazából a balesetről és ha az embernek mégis egy ilyet kell átélnie és fel tesz egy kérdést akkor a kérdésre kell válaszolni nem rosszindulatú megjegyzéseket tenni azok után hogy hiába voltam benne annyiban hibás hogy be ültem a kocsiba hát ne is haragudj nem fogok neked magyarázkodni ami megtörtént megtörtént de nem az én hibámból lett a baleset és voltam kórházban napokig szóval az meg hogy én miért akarom megkapni a biztosítást stb. az már rám tartozik.

2021. máj. 18. 08:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor kötni kellett volna biztosítást. Amúgy a válasz szempontjából egyáltalán nem mindegy a körülmény, hogy ki mellé ültél, mennyivel mentetek, volt-e a kocsin kötelező, forgalmi, bekötötted-e magad. Ez nem rosszindulat, tény, hogy a biztosítók ezeket vizsgálják. Vizsgálnák, ha lenne bárkinek is biztosítása ebből a társaságból.
2021. máj. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!