Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha van 2 önkéntes nyugdíjpénzt...

Ha van 2 önkéntes nyugdíjpénztár számlám 2 helyen, akkor az egyiket átvihetem a másikhoz?

Figyelt kérdés

Ha van 2 önkéntes nyugdíjpénztár számlám 2 helyen, akkor az egyiket átvihetem a másikhoz?

Gyesen vagyok és úgy fest hogy most és még pár évig nem tudom fizetni a számlánként havi kötelező 2ezer ft-ot és ilyenkor x összeget vonnak a bent lévő összeg hozamából. Szüneteltetésre a kormány jóvoltából nincs mód. Ha már így alakult a helyzet, gondoltam, hogy akkor már ne a két számlámon a két cég vonja a pénzem hozamaiból a pénzt, hanem csak egy, ezért összevonnám a kettőt és csak egy cégnél lenne önkéntesem. Ezt meglehet csinálni? Drága? Vagy van más 5letetek?


2008. dec. 7. 08:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet ilyet, utánna kell érdeklődni mind a kettőnél, hogy valójában ez hogyan működik, és akkor el tudod dönteni melyiket éri meg átvinni a másikhoz, magyarán melyik megszüntetése kerül kevesebbe neked.
2008. dec. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!