Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Tb-t magam fizettem, most van...

Tb-t magam fizettem, most van munkám. Nem kell bemennem szólni a navnak ugye? Nem érdekli őket szerintem, csak érkezzen a pénz, munkáltató meg nyilván fizeti így szerintem nincs dolgom. Vki megtudná cáfolni vagy erősíteni?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen köszönöm!

2021. jún. 18. 06:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Interneten keresztül utána dudsz nézni az ügyfélkapun.
2021. jún. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Ez nem úgy működik, hogy neked személyesen meg kell jelenned egy ügyintéző előtt. Ügyfélkapun megnézed, hogy rendezve van-e a TB. Ha van elmaradásod, akkor kell bemenned a navhoz tisztázni és kiegyenlíteni.
2021. jún. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Ha fizetted magad után akkor biztos gond nincs tartozás végett.

Bejelenteni már nem kell külön, tavaly július óta automatikus az adatádás az egészségbiztosító meg a NAV között. Ha átmegy a rendszerbe hogy bejelentés érkezett rád hogy munkád lett, a NAV a saját fizetős tb-det automatikusan leállítja és törli a továbbiakra

2021. jún. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Es ha tegyük fel mondjuk 2 hét múlva felmondok, akkor simán küldöm tovább nekik a pénzt és szintén nem kell mást tenni igaz?
2021. jún. 19. 14:24
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy mondod.

Sok sikert.

2021. jún. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. jún. 19. 14:59
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon szívesen.
2021. jún. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Help24 ***** válasza:
58%

Nekem a 2011-es évben kellett fizetni az iskola után. Mivel egyből nem volt munkám.


Akkor be kellett mennem a Navhoz és kérni a TB fizetést. A lényeg, amikor elhelyezkedtem a munkáltató nem tudta szóval ilyen téren lényeges, hogy a munkáltatónak nincs kötelessége a tekintetbe, hogy te most fizetted vagy sem.


Amikor volt munkám be kellett megint mennem és egy kijelentő papíron kellett nyilatkoznom, hogy van munkám és a TB biztosítás csekkes küldeményét a továbbiakban nem kérem, ezt anno telefonon nem lehetett elintézni.


Hogy, most mi a helyzet azt nem tudom, de hidd el kérdező az a legjobb, ha a helyi Navot felhívod és megkérdezed mert a jogszabályok szinte mindig változnak.

2021. jún. 20. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell már bemenni sehova

A NAV automatikusan átveszi az egészségbiztosítótól az adatokat, és ha megszűnik a munka, akkor előírja automatikusan a fizetést és küldi az értesítést, meg a csekket is, ha pedig munkája lesz, akkor ugyanúgy érkezik neki róla az adat, hogy bejelentette a cég, és leállítja a fizetést amit magának kellett eddig míg nem volt tb-je, munkája (és küldi az értesítést róla szintúgy). Tavaly július 1-től automatikus ez már.

2021. jún. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!