Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Posta biztosító miért nem...

Posta biztosító miért nem téríti meg a kárt vagy állítja helyre az eredeti állapotot?

Figyelt kérdés
Az 5 éves autómnak nekimentek. A gépkocsi első része sérült. Lámpának a rögzítő részei letörtek, lökhárító sérült(elrepedt).Márkaszerviz (mercedes) cserélne mindent, de hívtak, hogy a biztosító kizárólag a lámpa fülek forrasztását és a karosszéria műanyag javítását „ajánlaná”. Tehát ott tartunk, hogy nekem is kéne fizetni közel 150 ezer Ft-ot,ha cserélnek. Ez normális dolog?? Lassan ott tartok, hogy inkább léfóliáztatóm az egész autót és utaljon pénzt.
2021. júl. 1. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Kérdésedre a válasz: Posta Biztosító. Szarrágóak, nem lehet velük mit tenni. Illetve de: pereskedni (csak értelme nincs sok).
2021. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Gond egy szál se, írni kell nekik, hogy köszönöd az ajánlatukat, de te nem értesz ezzel egyet és ha nem változtatnak az ajánlatukon, akkor a Magyar Nemzeti Bank fordulsz, mint felügyeleti szervhez.
2021. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megértem ezt az avulás dolgot, de soha nem fogom tudni többért eladni, ha raknak bele egy új lámpát vagy előre egy új kasznit. Viszont a ragasztással csökken az autó értéke. Mocskos banda. A lámpán volt kővédő fólia, tehát teljesen újszerű(kasznin is).
2021. júl. 1. 18:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyit "szokás" fizetni (már ha létezik, ilyen, hogy szokás), amennyibe a javítás kerül. Nekem amikor kellett, 2x is annyit fizetett a biztosító, pedig nem vadiúj autó volt. Pontosabban nekem egy fillért se fizetett, a szervizzel direktbe rendezték, nekem fogalmam se volt mennyibe került a javítás.
2021. júl. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen,nem kell ezt elfogadnod.A 4 es válaszolónak igaza van,így szoktak eljárni a biztosítók legtöbbször.
2021. júl. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha vállalom, azt hogy műanyaggal megragasztják a lámpa füleket, akkor persze kijön a díjból. Az első lökhárítót se cserélik, kizárólag műanyag forrasztással javítják. Tehát a gányolást fizeti a biztosító, de ezért csökken a gépkocsi értéke.Cseréli a lámpát és a lökhárítót, akkor 150 000Ft kell nekem fizetnem pluszba.
2021. júl. 12. 13:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!