Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lakásszövetkezeti biztosítás...

Lakásszövetkezeti biztosítás mizéria?

Figyelt kérdés
Február végén elázott a lakásom előszoba fala és az egész lakásban a parketta. Ezt a ház bejelentette a biztosítónál, akik kárfelmérés után kiutalták Nekünk a megállapított összeget. 1 hónapra rá, mire kiszáradt a fal ( tehát festés még nem történt meg), ismét ázni kezdett a már említett falrész, amit én jeleztem ismét a lakásszövetkezet felé, akik nagy nehezen előkecmeregtek megnézni a helyzetet még az nap. Következő napokban megjelent nálam az Ő általuk küldött festő ember, mondván, hogy a szövetkezet küldte megnézni a falat és, hogy mon.3 hét múlva hívjam, hogy jöjjön festeni. Tehát ezt nem Én intéztem, nem is tudtam róla, de oda küldték hozzám. Most a szövetkezet rajtam akarja behajtani a festő munkadíját, mondván, hogy a biztosító így nem fizeti ki a kárt, mert előtte nem történt helyreállítás. Ez komolyan így megy? Én alapból nem is ezt a "szakit" hívtam volna, de úgy értelmeztem a szövegéből, hogy ezt a lak.szöv állja. Ez valós követelés?

2021. júl. 7. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A biztosító részéről valós. Ő nem tudhatja mi történt. Annyit lát, hogy nem történt helyre állítás, és most ugyan arra a kárra szeretnének még egyszer térítést kérni.


A lakásszövetkezet nem tájékoztatott megfelelően (vagy az általuk küldött festő). De te kifizetheted, hiszen neked ki lett utalva az összeg, amit nem használtál még fel.

2021. júl. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Amit nem értek, hogy miért tekintik ezt ugyanannak a kárnak, ha ugyanaz lenne, nem vizesedett volna újra a fal és nem kellett volna ismét vízszerelőknek dolgozni rajta. Azt értem, hogy ugyanaz a fal ázott el, ami még nem lett helyreállítva, de pl. a 1 hónapos ázásra, amit nem állítottak helyre, ráázik még 1x, nem okoz egy nagyobb állag romlást? Illetve, ha a lak.szöv. nem tájékoztaott megfelelően, azt miért én fizessem ki?! Jövőhéten megyek is be hozzájuk, bocs a költői kérdésekért :-)

2021. júl. 9. 06:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos,hanincs az előző helreállítva,holott kifizették neked,akkor nem fognak fizetni.
2021. júl. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!