Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Érdekelt a biztosítás, kiküldt...

Érdekelt a biztosítás, kiküldték az első csekket, de mi van ha nem fizetem be?

Figyelt kérdés
Életbiztosítás érdekelt, telefonon beszéltem egy kollégával, mondta, hogy ki küldik a leírást és az első csekkeket. Azóta meggondolatlam magam, de ugye attól még nem érvényes, hogy nem fizettem be? Szerződést se írtam alá, mivel telefonon volt lebeszélve. Csak kéne egy megerősítés benne :)
2021. okt. 11. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Telefonon is lehet szerződést kötni, attól, hogy nem írtad elő még lehet érvényes szerződéset.

Akkor meg nem lesz elég, ha csak nem fizeted be, ugyanúgy követelhetik a díjat a későbbiekben.

2021. okt. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugye, te is tisztességesebbnek tartod, ha telefonon visszamondod - és ezzel megszünt a problémád.
2021. okt. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Neten próbáltam, de elvileg az azonosítóm nem létezik...
2021. okt. 11. 20:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Életbiztosításnál semmi retorzió nincs, de mivel nem írtál alá semmit, így szerződés sincs. Telefonon NEM lehet életbiztosítást kötni sok éve. (bár láttam olyat hogy az ügynök írta alá az ügyfél helyett, ami ugye semmissé teszi eleve mert szabálytalan)
2021. okt. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Emailt kaptam róla, utána küldték a tájékoztatót, elvileg a hölgy akivel beszéltem, azt mondta a csekket is kiküldik dik vele, de nézzem az nyugodtan először, ha mégse tetszene. Mivel elolvastam és mégse akartam, így nem fizettem ki.
2021. okt. 14. 10:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi jelentősége nincs, ha nem fizeted be a csekket akkor megszűnik a biztosítás! Nem kötelezhetnek rá hogy fizesd, a PTK 2014-es módosítása óta. Max próbálnak ijesztgetni, mert bukja az ügyintéző a jutalékot, de nem kell vele foglalkozni.
2021. okt. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 evenslol ***** válasza:

Szia!


Az ügyintéző azért küldött csekket is, hogy amenyiben érdekesnek találod az ajánlatot és szeretnél szerződést kötni akkor rögtön be is tudd fizetni az első eseti díjat ami szükséges a szerződés létrejöttéhez. Ez egyébként a csekk nélkül is meg tudtad volna tenni viszont így valószínűleg csak meg akarták gyorsítani a folyamatot.


Nem kell izgulnod nincs élő szerződésed a leírtak alapján.

2021. nov. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Azért felhívtam őket, mivel semmilyen azonosítóm nincs, ezért nem jött létre semmi szerződés, azt mondták.

Utolsó igazad van, csak gyorsítás miatt küldtek a csekket.

2021. nov. 24. 14:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!