Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Egyéni vállalkozóként rendezve...

Egyéni vállalkozóként rendezve van a TB-m?

Figyelt kérdés

Felmondtam a munkahelyemen, mert szeretnék kitörni a mostani élethelyezetmből és festő szakra jelentkeztem, estin. Sajnos a kettőt nem sikerült megoldani, hogy egyszerre tudjam végezni(folyamatos veszekedések a főnökséggel stb) ezért a következő két évben csak a szak teljesítésével akarok foglalkozni, így felmondtam a munkahelyen + szeretnék igényelni hozzá képzési hitelt a diakhitel.hu -n.


Felhívtam őket, megnézték, az intézmémy és a szak is támogatott, felvehetek hitelt, viszont a DiákhitelDirekt-be többek között büntetlen előélettel kapcsolatban fel kell tölteni a dokumentumokat.


Ezzel semmi baj sincs, mindent igényeltem, várom hogy küldjék a postán és feltölthessem a DiákhitelDirekt-be, viszont a TB-vel kapcsolatban tanácstalan vagyok. Az is a kitétel, hogy rendezett TB kell, egészen pontosan így hangzik:


" fennáll társadalombiztosítási jogviszonya a hivatkozott rendeletben meghatározott feltételekkel, vagy fennáll a hallgatói jogviszonya, vagy gyermekek otthongondozási díjában, vagy ápolási díjban részesül"


A kérdésem:


1) Csak esti tagozatra járok(festő) . Ez gondolom nem elég, ez a TB-re nem tér ki. (nappali tagozatosoknál tudom, hogy ki, csak az estit nem)


2) A közeljövőben (1 hónapon belül) szeretnék egy egyéni vállalkozást csinálni, interneteset. Az ugye havi 50e Ft. Ha egyéni vállalkozással is rendelkezem az esti jogviszony mellett, és fizetem a havi 50 ezret, akkor a TB jogviszonyom rendezve van, jár?


Előre is köszönöm és elnézést a pontatlan megfogalmazásokért.



#egyéni vállalkozó TB #társadalombiztosítás diákhitel #társadalombiztosítás esti tagozat #OKJ képzés TB #OKJ képzés társadalombiztosítás #Tanulás, növekedés, fejlődés, pénz
2021. okt. 28. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Jól értem, a képzési hitelből kívánod fedezni a vállalkozásod adóját?

Milyen vállalkozást indítanál?

Egyébként igen, főállású vállalkozóként biztosítva vagy TB ügyileg, de nem biztos, hogy a főállású vállalkozás és a képzési hitel összefér egymással - én a helyedben azért erre rákérdeznék.

2021. okt. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!


Nem, nem a vállalkozást finnaszíroznám belőle, a vállalkozás havo költsége olyan 150-200e Ft lesz, amire én gyűjtöttem már évek óta, annyi megtakarításom még van, hogy legalább egy évig tudjam működtetni akkor is, ha nincs bevétel, vagy ha a végén be kellene látni, hogy ez mégsem működik.


Nekem a diákhitel a mindennapi megélhetésre kellene, külön kiemelve az albérletet amit fizetek. Ugye ha mindent összeszámolok, havi 140-150e Ft kiadásom van albérlettel együtt(és nem nagylábon élve) viszont ha nem jutok ilyen pillanatnyi segítséghez, akkor ugye nem tudom a vállalkozást se elkezdeni, mert a két összeg már sok lenne.


A diákhitelnél én rendeltetésszerűen járnék el, ha kellene, számlákkal is tudnám bizonyítani

2021. okt. 28. 12:56
 3/5 A kérdező kommentje:

Felhívtam a diákhitel központot, így leírom mit mondtak, hátha segítség lesz másnak:


- Az egyéni válllakozás nem probléma.

- A TB fedezve van ténylegesen.

- Munkahely megszínűse után ha jól értettem, még 180 napig rendezve van a tb

2021. okt. 28. 13:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Munkahely megszínűse után ha jól értettem, még 180 napig rendezve van a tb"


Tévedés. A munkaviszony megszűnése után passzív időszak (járulékfizetési kötelezettség nélküli időszak) annyi ideig van, amennyi ideig a megszűnt jogviszonyod fennállt, de maximum 45 napig. Tehát ha Neked 222 napig volt munkaviszonyod, akkor utána 45 napig nem kell fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot ("TB"). Ha 9 napig állt fenn, akkor 9 napig nem kell fizetned. Ha 49 napig állt fenn, akkor 45 napig nem kell fizetned.

2021. okt. 29. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a helyesbítést! Vélhetően én érthettem félre. Elnézést és köszönöm még egyszer!
2021. nov. 2. 18:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!