Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Melyik banknál, biztosítónál...

Melyik banknál, biztosítónál gyűjtsek a gyereknek?

Figyelt kérdés
Hol kamatozik viszonylag jól a félretett pénz? 10 évig szeretnék gyűjteni neki. Eddig csak a Kincstárhoz fizettem be Start számlára, babakötvényeket vásárolva. Van ennél jobb?
2021. nov. 8. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Mindegyik megoldásnak lesznek kedvelői és ellenzői is, erre készülj a kérdés alatt :D


Mi Öngondoskodás tervet nyitottunk a gyereknek a Signal Idunánál. Itt indítottunk magunknak nyugdíjbiztosítást is, meg a szüleimre nyugalom biztosítást (ez Generali) halál esetén fizetik a temetést.


Jön majd a szokásos állampapíros válaszoló is, hogy csak MÁK-ba fektesd, milyen jó lesz. Ő majd leírja a részleteket.


De jön majd, aki szerint legjobb helyen a párna alatt van.

2021. nov. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Attol fugg mekkora osszegrol van szo, ha tudsz venni egy ingatlant akor opcio lehet az hogy most megveszed es berbe adod aztan azt adod oda neki mindenestul.
2021. nov. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A Kincstárban havi 5.000 Ft-ot gyűjtök, a K&H Bankban van egy "hozamhalmozó 3" elnevezésű életbiztosításom, ahova egy éve beraktam egymillió forintot (de már megbántam, mert szerintem nem sok kamat lesz rajta 10 év múlva), ide havi 10.000 Ft-ot rakosgatok és még havi 25.000 Ft-ot szeretnék valahova félretenni, ami jól kamatozik. De azon is gondolkoztam, hogy a Kincstárba teszem ezt a 25.000 forintot is, mert már itt sem szabják meg, hogy mire használhatja majd fel.
2021. nov. 8. 11:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora osszeg 10 ev alatt 2-3 millio lenne, szerintem ezt nem erdemes hagyomanyos alacsony kockazatu dolgokba rakni, mert a real inflacio felemeszti.

Vagy s&p500 vagy bitcoin-t javasolnek erre a celra

2021. nov. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Nagy ötlet a gyerek megtakarítást magas kockázatú dolgokba rakatni... (Irónia)


A babakötvénynél sajnos nincs jobb. A biztosítások hozamát elviszi a költsége, főleg ilyen relatív rövid időtávon (20 év felett már alacsonyabb a TKMjuk) nameg az infláció. A tőzsde és a bitcoin túl kockázatos.


A babakötvénynek nincs költsége, bármire felhasználható, infláció felett kamatozik fixen.

2021. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

"Nagy ötlet a gyerek megtakarítást magas kockázatú dolgokba rakatni... (Irónia)"


Kicsit járj utána a részvények és egyéb megtakarítások hozamának, mert tényleg úgy kell. A babakötvény reálkamata gyakorlatilag zéró, pedig hosszútávú.


"A biztosítások hozamát elviszi a költsége, főleg ilyen relatív rövid időtávon (20 év felett már alacsonyabb a TKMjuk) nameg az infláció"


Ez a téves infó is gyakori errefelé. Nekem UL-em van és 3 év alatt pluszban van, az éves hozama magasan az infláció felett van. tudtam hogy van kezdeti költség, azt kitermeli. Most néztem rá, elmúlt 360 nap hozama a porfóliómnak 22,42% (ezt megelőző 365 nap 16,8, azt megelőző 15,06 mielőtt állítottam volna benne), az infláció többszöröse még a mai adatok szerint is. Forintálisan már pluszban vagyok, egy ideje csak dolgozik. A számok nem hazudnak (csak az alapellenesek). Ez egy olyan termék, direkt nem mondom a nevét, ahol van pár hónapnyi kezdeti elvonás, 2. évtől párszáz ft szla vezetés és évente egy fix %-nyi vagyonarányos ktg ami az infláció töredéke.

2021. nov. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Aha, látom jól átkúrt valami frissen érettségizett pénzügyi tanácsadó.
2021. nov. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 evenslol ***** válasza:

Szia!


Hogy ne legyen reklám, nem írom le kinek dolgozom vagy pontosan melyik termékről van szó csak annyit, hogy pénzügyi és biztosítási tanácsadóként dolgozom.


Azt tudom javasolni, hogy ha gyermek jövőjéről van szó akkor egy UL (Életbiztosítással egybekötött megtakarítás)-t válasz. Itt ugyanis pár száz forintért van halál eseti díj átválalás. Ez röviden annyit jellent, hogy ha halál esett történik akkor a biztosító a szerződésben fen maradt időtamra fizeti tovább az adott havi/negyedéves/éves díajt és lejáratkor a kedvezményezett így a teljes összeget igénybe tudja venni. Plusz mellette megkapja az életbíztosításban szereplő összeget is. Hogy legyen egy indulási alapod havi 25.000 Ft-al 10 év alatt körülbelül 4.300.000 Ft-ot tudsz gyűjteni. Ez alapján tudsz viszonyítani más opciókhoz képest.

2021. nov. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!