Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Azért lehet olyan gyakran...

Azért lehet olyan gyakran látni biztonsági őrt a hazai nagy üzletekben ( pl bevásárló központokban ) mert az itteni biztosító vállalatok nem nyújtanak elegendő lopás ellenes kártérítést a boltok számára ?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég beszéltem egy Ausztráliában elő ismerősömmel aki azt mondta hogy odakint alig lehet látni biztonsági őröket a nagyobb üzletekben , mivel hogy az ottani nagy üzletek remek lopás ellenes biztosítást tudnak kötni , vagyis számukra fölösleges felfogadni biztonsági őröket ...


Tehát , attól függetlenül hogy valóban igaz e az előbbi Ausztráliáról tett állítás , tényleg arról van szó hogy a hazai nagy üzleteknek valamilyen okból kifolyólag nem nyújtanak elegendő lopás ellenes biztosítási kártérítést az itteni biztosító vállalatok ?


És ha igen akkor miért ?



#biztosítás #lopás ellenes biztosítás #üzleti jellegű biztosítás
2021. nov. 24. 09:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb, ha a szekuricsi elkapja a tolvajt, mintha utólag kellene a biztosítóval lepapírozni mindent.
2021. nov. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem kell ezért Ausztráliáig menni. Ausztriában is elvétve látni biztonsági őröket az üzletekben. Bizonyára nem gondolják úgy, hogy szükség lenne rájuk.
2021. nov. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 qkker1 ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy Magyarországon több a lopás?
2021. nov. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott nincs annyi mozdonyszőke.
2021. nov. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2-es,


Az az érdekes ( és ezt valamiért elfelejtettem említeni ) hogy amikor annak idején Olaszországban ( Bari környékén ) dolgoztam akkor én is szinte soha nem láttam biztonsági őröket a nagyobb üzletekben ...


Persze ezt sokan azzal magyarázzak hogy arrafelé még a nagyobb vállalatok is gyakran tejelnek a maffiának , de ez nyilván nem ad magyarázatot az itteni helyzetet illetően .

2021. nov. 24. 11:16
 6/12 A kérdező kommentje:

Az is eszembe jutott hogy esetleg nem egy másik volt kommunista országos jelenségről van itt szó ?


Tehát ( pl ) arról hogy a kilencvenes évek óta elszaporodott és manapság sokkal kevésbé izomagyú módszereket alkalmazó örző-védelmi cégek olyan módon tartják fenn magukat hogy ( újabb példát használva ) olcsóbban adják a szolgáltatásaikat a nagy üzleteknek mint amennyi pénzt kifizetnének a biztosítók a nagy üzletek számára lopás által okozott kár gyanánt ?

2021. nov. 24. 11:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem biztosító nem fizet áruházi lopást. Ilyen nincs!!

Akkor az üzletek a biztosítónak adnák el a teljes árukészletet (ellopták címkével). Nem kellene pénztárost sem fizetni. Járkáljon ki-be mindenki, ahogy akar.


Itt azért van több biztonsági őr, mert nincs annyi pénz technikára, nincs elég gyorsan intézkedő rendőr és többen bűnöznek.

2021. nov. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

Egy bizonyos nm2 felett kötelező biztonsági őrt alkalmazni. Egy kisboltba nem kell, de egy hipermarket a mérete miatt köteles alkalmazni műszakonként 1 őrt.

De ilyen egy nagyobb építkezés is, esetleg egy szórakozó hely “kidobói” is. Ezeket kötelező alkalmazni.

2022. márc. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8-as,


Esetleg tudod hogy melyik törvényben lehet megtalálni ezt a szöveget ?


Ám kösz az informatív válaszért !

2022. márc. 15. 18:24
 10/12 qkker1 ***** válasza:

8-as


Ezt honnan vetted, melyik jogszabályból?

2022. márc. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!