Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Személygépkocsi biztosítást...

Személygépkocsi biztosítást mikor lehet váltani?

Figyelt kérdés

Kötelező biztosítás mikor lehet váltani? sajnos nem értek ehhez ha valaki elmagyarázza nekem azt megköszönöm már lassan 4 éve vagyok a posta biztosítónál és hát már szinte 2x összeget fizetek mint más biztosítónál

valaki leírná részletesebben hogyan zajlik ez az egész?



#kötelező biztosítás #biztosító váltás #személygépkocsi biztosítás
2021. nov. 27. 16:51
1 2
 1/14 Fsms ***** válasza:
79%
Biztosító küld egy értesítést a fordulónap előtt 60 nappal. Ez alapján tudod, hogy mennyi lesz a következő évében az összeg. Ha találsz olcsóbbat megkötöd a régit felmondod, persze fontos, hogy a fordulónaptól legyen a kockázatviselés az újnál. Kapsz még egy bónusz malusz igazolást a régitől, amit megküldesz az új biztosítónak. Ezzel vége.
2021. nov. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Kiegészítem az elsőt azzal, hogy nagyon figyelni kell arra, hogy a fordulónap előtt legalább 30 nappal mondd fel a jelenlegi biztosítást a jelenlegi biztosítódnál, ha újat akarsz kötni! Az új biztosítást pedig kösd meg a fordulónap előtt!
2021. nov. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Legegyszerűbb a netrish. Beregisztrálsz, megadod a jelenlegi biztosításod adatait és megkötöd velük az alkuszi szerződést. Aztán fordulónap előtt 60 nappal már nézheted az ajánlatokat. Ha olcsóbbat találsz, netrisken megkötöd és ennyi. Mindent elintéznek helyetted.


Nem is értem, hogy lehet 4 évig úgy használni a kocsit, hogy nem nézed és kötöd át a biztosítást a legolcsóbb helyre...

2021. nov. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Váltani az évforduló előtti hónapban tudsz, ahogy a fentiek elmondták.
2021. nov. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! akkor ha jól értelmezem december fele a netrisken megtudok kötni egy másikat ami kedvezőbb
2021. nov. 29. 08:32
 6/14 anonim ***** válasza:
Mikor van az évfordulód? Attól függ. Mert ha január végére esik az évforduló akkor igen, decemberben át tudod kötni.
2021. nov. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom mivel semmilyen információt nem küldenek ki a csekkeken kívül
2021. nov. 29. 09:08
 8/14 A kérdező kommentje:
Illetve ha sikerül netrishken kötnöm egy kedvezőbb biztosítást akkor a régi biztosításom törlődik vagy nekem azt külön fel kell mondatnom?
2021. nov. 29. 09:09
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak évfordulókor tudsz váltani. Az évforduló pedig akkor van, amikor a szerződést kötötted (értsd: amikor vetted a kocsit). Az értesítőlevélen is rajta kell lenni az évfordulónak, de ha nem, azt csak tudod, mikor vetted a kocsit (legalább a hónapot).

És ha a netrisken csinálod, ők lemondják a régit és megkötik az újat, neked nincs vele külön teendőd.


De nem értem, hogyhogy ennyire nem vagy képben a dolgokkal, ha legalább 4 éve van kocsid.

2021. nov. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Abba a tudatba voltam naívan hogy ha minél több időt vagy egy biztosítónál baleset nélkül annál kedvezőbb lesz a biztosításod sajnos hülye voltam
2021. nov. 29. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!