Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha 2021. 12. 31.-én van a...

Ha 2021. 12. 31.-én van a kötelező biztosításom évfordulója, meddig tudok váltani?

Figyelt kérdés
Néztem, hogy lenne kedvezőbb kötelező biztosítási ajánlat a kocsimra, december 31-én van az évfordulóm. Azt szeretném kérdezni, hogy el tudom még kezdeni a váltást, vagy már nem?
2021. dec. 13. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mar nem. Majd jovore.
2021. dec. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Erről már lekéstél. November végéig tudtad volna felmondani a régit és decemberben megkötni az újat.
2021. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Két hónappal előre lehet csak lemondani. Idén én is benéztem. Másnap, hogy befizettem az évest már le is mondtam.
2021. dec. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
8%

"Másnap, hogy befizettem az évest már le is mondtam."

csakhogy nem lehet ennyivel előre a KGFB-t lemondani, mert nem fogadják be. Akkortól lehet ahogy meghirdetik az aktuális tarifát (=mikor jön az értesítő)

2021. dec. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Most nem segít, amit írok, mert már nagyon elkéstél vele. De jövőre feljegyezheted, hogy figyelj rá.

A szerződést úgy tudod érvényesen felmondani az évforduló napjára, ha a felmondást a biztosító legkésőbb az évforduló előtt 30 nappal megkapja. (És aztán az évfordulóig van időd másik biztosítást kötni, az évforduló napjától. A kettőt együtt nevezik biztosítóváltásnak.)

Erről is kellett értesülnöd, hiszen a biztosítótól, legkésőbb az évforduló előtt 50 nappal kellett díjértesítőt kapnod; amiben többek közt közlik a következő biztosítási évre ajánlott díjukat, a fizetési gyakoriságot, a fizetés módját – utóbbiak változatlanok maradnak, hacsak nem kéred a változtatásukat. És közölnek különböző tájékoztatásokat is, például a felmondás lehetőségét, feltételeit. Ha ez az értesítés bizonyíthatóan elmaradt, akkor kérheted a lejárt határidőn belüli felmondás lehetőségét. (Ez jogszabályi lehetőség; arra nem tudok példát írni, hogy ha nem kaptad meg, akkor hogyan tudod bizonyítani, hogy nem küldték ki időben, megfelelő módon és megfelelő címre a tájékoztatót.)

De, minden biztosítónak, legalább két hónappal az esedékesség előtt, nyilvánossá kell tennie a díjtarifahirdetményét. Így, az évfordulód előtti két hónapon belül bármikor tudsz kalkulációt végezni, jóval előbb, mint a 30 nap. Ezt akkor is célszerű megtenni, ha pl. nem emel díjat a biztosítód, mert lehet, hogy van annyival kedvezőbb díjú, hogy ekkor is érdemes váltani.

Úgyhogy jegyezd elő 2022. november 5-re, 6-ra (hétvégi napok) a kalkuláció elvégzését. Így már képben lehetsz, mire megkapod a díjértesítőt. És akkor is, ha nem kapod meg. És akkor is, ha megkapod, de nem olvasod el figyelmesen.

2021. dec. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!