Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lejárt a Fundamentàm több...

Lejárt a Fundamentàm több mint 4 év után, tudnám fizetni még de már nem jár hozzá állami támogatás, így nincs nagyon értelme. Azonban ezt a majd 1,5 milliót még nem szeretném felhasználni, mert nem akarok még se házat venni.Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
2021. dec. 22. 06:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos semmi. Pont így járt egyik rokonom is. Bent van a pénze, de lakást venni nem bír, az extrém magas árak miatt.
2021. dec. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De ilyenkor bent tartható az összeg ugy hogy nem fizetem tovább? És ha mondjuk 2 ev eltelik , ugyanúgy hozzanyulhatok?
2021. dec. 22. 06:55
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Bent tartható igen.
2021. dec. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Igen, pont ez a szivas benne, bent hagyod és nem kapsz ra semmi kamatot holott ha allampapirba lenne kapnal 5 szazalekot. Az inflacio lasson ellopja az osszes penzed
2021. dec. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

Hulyeseg a fundamenta.

Mindig

Is az volt

2021. dec. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Nekem még rá is kellett fizetni (keletkezett kezelési költség...), mert 2 évig nem fizettem. Hülyeség az egész, inkább félreraktam volna magamnak...
2021. dec. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Bent tarthatod akármeddig, de kamat nem lesz rá. Át is dolgozhatod egy új szerződésbe, akkor kapsz rá kamatot, de állami támogatást nem. Ez akkor érheti meg, ha még 4-5 évig biztos nem akarsz hozzányúlni.


Nálunk is ez a helyzet, asszonykámnak lejárt a lakástakarék, de még egyelőre otthagytuk. Jövőre lesz belőle felújítás.

2021. dec. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Pont ez volt a "csapda" az összes lakástakarékban. Nagyon sokan nem gondoltak bele, hogy ezt csak ingatlanra lehet költeni.

Esetleg ha van olyan ingatlan, amiben van tulajdonjogod (szülőké pl.), akkor annak a felújítására elköltheted, a szüleid meg kifizetik neked kp-ben ha jó fejek és van rá pénzük.

Amúgy meg elvileg nem maradhat ott a számlán végtelenségig a pénz, pl. az OTP pár év után felmondja a lakástakarék szerződéseket, ha már nem fizetsz rá. Mondjuk a Fundamenta valószínűleg még ezt sem fogja megtenni. Kíváncsi vagyok, hogy a lakástakarék megszűnésével mikor jutnak csődbe.

2021. dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem teszik meg. Levonják havonta a számlavezetési díjat. (Nem sok de a k.anyjukat)

Amúgy ha szeretnéd kivenni, Kosd fel a gatyad. Én konkrétan 5 hónapja szopórollerezek velük. Erre a kérdésre is úgy találtam, hogy sorstarsakat keresek. Akinek van esze kiveszi onnan a pénzét de k.gyorsan.

2022. jan. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Miért nem tudod kivenni?

Amúgy én azért paráztam volna Fundamentánál nyitni lakástakarékot, mert az a cég kizárólag ebből élt. Az egész lakástakarék pedig csak az állami támogatás miatt érte meg, az meg kiesett. Én nem tudom hogy nem fog csődbe menni az a cég, ha elkezdi mindenki kivenni onnan a lejáró futamidős dolgait.

2022. jan. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!