Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ki kell fizetnem a tb-t?

Ki kell fizetnem a tb-t?

Figyelt kérdés
Dec 16-án megszűnt a tb biztosításom, január 3-ától munkaviszonyba vagyok. Utólag ki kell fizetni még?

2022. jan. 8. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell, mert ha biztosítási jogviszonyban voltál dec. 16-ig, akkor még 45 napig érvényes az egészségbiztosításod.
2022. jan. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Feltéve, ha előtte legalább 45 napig élt a munkaviszonyod.
2022. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Diák voltam előtte, a diákigazolvány (Ha nem lenne covid) okt. 31-én járt le, december 16 után már küldtek a csekket
2022. jan. 8. 14:22
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
3: ja, hogy diák voltál... Bocs, ez nem derült ki a kérdésedből. Ha küldtek csekket, akkor be kell fizetned. Aztán amint munkába állsz, a NAV-nál egyből látják, és jóváírják az adószámládon ha túlfizetés lenne.
2022. jan. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Ki kell fizetni, igen. Mondjuk előre több értelme lett volna.
2022. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De ha most már dolgozok, utólag miert kell fizetni, ha nem voltam orvosnál meg nem szorultam ellátásra?
2022. jan. 8. 15:03
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Azért mert a tb fizetés nem opcionális, mindenkinek kötelező, de az az 5200 forint nem fog földhöz vágni
2022. jan. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Mert biztosítás. Ellátak volna ha beteg vagy, és nem az ellátás díját kellett volna megfizetned.
2022. jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

6: szerinted létezik olyan biztosítás, amit csak akkor kell fizetni, amikor káresemény van? :-DD


Elképesztő, hogy mennyire nincsenek tisztában alapvető dolgokkal emberek...

2022. jan. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9es! Nincsenek tisztában a dolgokkal, mert honnan lennének? Szo.pják ki a kisujjukból? Ha nem mondja el nekik senki, se a szülők, se nem oktatják az alap dolgokat, se jogokat, se semmit honnan kéne tudni? A neten a cikkek, hozzászólások meg nagyon félrevezetőek , ellentmondásosak, ott nem tudsz tájékozódni, a jogi hablatyot meg sok sikert megérteni, ha nem tanultál jogot. Ezért nem tudnak sokan semmit és ezt a sok fél feketén dolgoztató kö.csög munkaadók is szépen ki is használják és hozzá teszem nem csak a fiatalokat!
2022. jan. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!