Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Saját nyugdíjcélú megtakarítás...

Saját nyugdíjcélú megtakarítás vagy duplán fizetni a nyugdíjba?

Figyelt kérdés

Melyik éri meg jobban?

A nyugdíj kvázi életjáradék alapú.

A saját megtakarítás pedig hozam alapján termel jövedelmet.

Ha fizetek az állami nyugdíjpénztárba, elmehetek 40-45évesen állami nyugdíjba? Vagy inkább válasszam a saját tőkém termelt hozamát az a biztos?

Olyan véleményét kérném, aki valamelyiket már véghez vitte.



2022. febr. 12. 20:41
A kérdező szavazást indított:
Állami nyugdíjban megvenni az éveim
Nyugdíjcélú megtakarítás termelt hozama
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok ilyen opciórol, de akkor is az öngondoskodás inkább.
2022. febr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Állami nyugdíjba csak 65 évesen, illetve ha nő vagy, 40 év szolgálati idő után mehetsz. Ha 40 alatti vagy, lókukit se fogsz majd állami nyugdíjként kapni, tehát marad az öngondoskodás.
2022. febr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem család mondta, hogy meg lehet venni kilóra a nyugdíjas éveim. Nem akartam elhinni. Vagy legalábbis feltételeztem nem lenne megérős a történet, kevés lenne a nyugdíjjáradék. Dolgozni kéne mellette.
2022. febr. 12. 20:54
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nincs ilyen állami nyugdíjra
2022. febr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Valamikor volt ilyen, hogy ki lehetett előre fizetni, de már régóta nincs.
2022. febr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 okoskatörp ***** válasza:
Saját megtakarítás mindig előnyösebb mint az állami rendszer. Azon meg érdemes elgondolkodni hogy évi pár tízezer forintért érdemes-e igénybe venni az adókedvezményt, annak megkötöttségeivel együtt. (pl. nem lehet felmondani, szüneteltetni, csak veszteséggel, 65 éves kor alatt nem férsz hozzá, stb.) Én a jogilag nem nyugdíjcélú megtakarítást választanám, nyugdíjcélra is.
2022. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!