Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A kivitelező felelősségbiztosí...

DRoni kérdése:

A kivitelező felelősségbiztosítójához irányított a biztosítom - honnan tudhatom meg, melyik biztosítónál van, ha a kivitelező nem ad erről információt?

Figyelt kérdés
A 2022.01.30-iki szélvihar leszakította a fél éve feltett lemeztetőt. Kártérítési igényemet azzal utasította el a biztosítom, hogy nem megfelelő volt a kivitelezés, forduljak a kivitelező felelősségbiztosítójához?!

2022. febr. 24. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Benne kellene lennie a szerződésedben vagy valamelyik mellékletében.
2022. febr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nos, az a helyzet, hogy ilyen "komoly" szerződés nem készült, inkább amolyan megállapodásnak mondanám, amelybe ez nincs benne, és aki csinálta, sem éppen kivitelező, inkább vállalkozó a helyes megnevezés.
2022. febr. 25. 08:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor viszont ne lepődj meg a kókány munkán. Sajnos akkor nem biztos, hogy ezt tovább tudod hárítani rá, hanem meg kell fizetned a tanulópénzt.
2022. febr. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Készült írásos vállalkozási szerződés, számla van? Tudod bizonyítani, hogy ki végezte el a munkát? A kivitelező nincs kötelezve arra, hogy rendelkezzen felelősség biztosítással. Viszont az elvégzett munkára vonatkozóan garanciális és szavatossági kötelezettségei fennállnak, függetlenül attól, hogy ez írásban rögzítve van -e. Azért megkérdeznék egy hozzáértőt, hogy valóban szakszerűtlen munkavégzés történt? Vagy csak a kárszakértő rázta ki a problémát a nyakából?
2022. febr. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A vállalkozó ha nem kivitelező,akkor micsoda? Egyébként mindegy. A vállalkozó az alvállalkozó munkájáért ugyanolyan felelősséggel tartozik, (garanciával) mint ha saját alkalmazottakkal végezte volna el a munkát.
2022. febr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4/5 anonim válasza: "hozzáértő" alatt kit értesz, egy másik vállalkozót, vagy...? Amúgy számlám van az elvégzett munkáról, sőt, garanciát is vállalt rá, csak éppen most visszakozik, hogy ő jó munkát végzett, de abban a szélviharban nem csoda, hogy levitte a tetőt(?!?!), és arra hivatkozik, hogy persze, hogy a biztosító a nem megfelelő kivitelezésre fogja a kárt, hogy ne kelljen fizetnie.
2022. febr. 25. 11:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Erre találták ki a műszaki ellenőrt. Nem tudom milyen épületről van szó. Akár a tervezőt is meg lehet kérdezni, hogy úgy valósult-e meg a tetőszerkezet, tetőfedés, mint ahogy ő megálmodta? Komolyabb esetben léteznek igazságügyi szakértők, ők általában bírósági ügyek esetén jönnek képbe. Ezeknek a "hozzáértőknek" viszont áruk is van. Helyben kéne eldönteni, hogy megéri-e belebonyolódni (kár nagysága meghatározó) Nem hagyható szó nélkül a biztosító-kárszakértő ténykedése sem. Nem tudom melyik biztosítóról van szó, azt sem tudom milyen vagyonbiztosításról van szó, (lakás, vállalati stb) de meg kellene tudni, hogy a szerződési feltételek mely pontja alapján mentesül a biztosító a kártérítési szolgáltatás alól, Illetve mely pontban van rögzítve a viharkárra vonatkozó kizárás, ami a szakszerűtlenül kivitelezett épületekre vonatkozik.
2022. febr. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ... az biztos, hogy tanultam az esetből!
2022. márc. 1. 16:43
 9/9 anonim válasza:
Sajnos egyik biztosító sem fog fizetni. Én mikor elkezdtem építkezni, rákérdeztem, hogy mire fizet a kivitelező felelősség biztosítása. Csak és kizárólag 3. félnek okozott kárra. ( Pl az állványa rádől a szomszéd kerítésére) de semmi általa elkövetett kivitelezési hibára nem fizet. Én így nem sok értelmét láttam, pedig sok kivitelező nagy piros betűkkel hirdeti hogy " biztosítással rendelkezem". Jó vicc, sz*** sem ér. Aztán nálam menet közben kiderült, hogy a tervező hibát vétett a tervekben. Neki is volt biztosítása, ami szintén nem fizetett, mert hogy szerepelt a tervekben egy felirat, hogy " a méreteket kivitelezés előtt ellenőrizni kell". Erre hivatkozva nem fizetett a biztosító. Hiába a biztosítás, mindig van kibúvó, miért nem fizet. Nekem milliós károm lett, a tervező meg egy ejnye-bejnyét sem kapott, bár fontolgatom a polgári pert. Szóval semmit sem érnek a biztosítások. Nekem emiatt nincs is biztosításom és nem is lesz soha, felesleges pénzkidobás lenne. Ha gond van, akkor meg több ideget kell megenni a biztosító miatt, mint a kár miatt. Rabló banda az összes, elkerülni őket messzire.!!
2022. aug. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!