Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Egy 10 emeletes panel épületné...

Egy 10 emeletes panel épületnél fennáll-e a veszély hogy 20-30-40 év múlva megrepedezik és mindenkinek el kell hagyni?Ebben az esetben fizetne-e a biztosító?(szerintem nem,mert az elöregedésből eredő kár nem számít biztosítási eseménynek)

Figyelt kérdés

2022. márc. 14. 15:00
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Max.mennyi a rezsi légkondival a 10.emeleten egy 60m2-es lakásban?A panel csapvíz iható?
2022. márc. 14. 15:00
 2/19 A kérdező kommentje:
A 10.-en elő szokott-e előfordulni wc dugulás,mosogató lefolyó dugulás, mosogatógépet szoktak-e használni panelban?
2022. márc. 14. 15:03
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi a 10. emeleten lakunk. A panellakások 90 éves élettartamra vannak tervezve. Földrengésnek sokkal jobban ellenállnak, mint a falazott lakások, mert az összehegesztett, egybevasazott panellapok - együtt mozognak. Hajszálrepedések talán előfordulnak, de nem kell velük törődni, egy meszeléssel (festéssel) eltüntethetők.

Pár éve elkészült a panelprogram (külső burkolat 16 cm vastag hőszigetelő réteg, beleértve a tető szigetelését is. Addig sem fáztunk, de most már a radiátorok minden helyiségben 0,5-re vannak állítva (hogy mozogjon bennük a víz és a tömítés ne száradjon be), tehát minden radiátor HIDEG, a szobákban mégis 24 -26 C° van. Sokan hazugságnak tartották, amit írtam, le is lettem alaposan pontozva, de aki elhiszi, annak segítettem.

A fentiek miatt légkondi teljesen felesleges. A havi rezsi 55-ezer körüli, de ebben benne van 10 évre havi 10,5-ezer hitel a burkolási kiadások fedezésére.

Konyhai lefolyó néha letömődik a zsiradékoktól, de gumiharanggal mindig megoldottuk. Mosogatógépünk is van.

Lehet, de nem tudok arról, hogy a lépcsőházban valakinél elő-előfordulna a lefolyóeldugulás. Ilyenről lakógyűlésen sem számolt be eddig senki.

2022. márc. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hiszek,neked,köszönöm a választ.Ha eléri a kb.90 évet a 10-es, akkor mi lesz?
2022. márc. 14. 16:00
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szakemberek szerint többet is kibírnak. Már évek óta gondolkoznak azon, hogy a betont hogyan zúzzák össze, hogyan szabadítsák meg az összekötő vasazástól. Egyelőre nincs megoldás. Ha a vályogfalak kibírnak több mint évet, akkor a vasbetontól még nem kell félni.

Lényeges, hogy nedvesség ne tegye tönkre a vasazást, mert megszakadhat a stabilitásuk.

Értek hozzá, ilyennel dolgoztam, építkezések műszaki ellenőreként (is).

2022. márc. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Helyesbítek:

"Ha a vályogfalak kibírnak több mint 100 (SZÁZ) évet, akkor a vasbetontól még nem kell félni."

2022. márc. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm,és még egy kérdés:Az 5 emeletes tartósabb-e mint a 10 emeletes?(mivel az 5 emeletest kisebb terhelés éri)
2022. márc. 14. 17:25
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

Most jutott eszembe, hogy Pécsen (vagy hol) évek óta üresen állnak épületek, mert életveszélyesek, lakhatatlanok.

Sejtem, hogy milyen tróger lehetett a kivitelező, de a műszaki ellenőr is...

Arról sem tudok, hogy börtönbe ültették-e őket.

2022. márc. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Panel épületek üresen?Az 5 emeletes tartósabb-e mint a 10 emeletes?(mivel az 5 emeletest kisebb terhelés éri)
2022. márc. 14. 17:29
 10/19 anonim ***** válasza:
33%

Tízemeletesnél az 5. emeletet nem választanám, mert-tűz, földrengés, egyéb veszély esetén a legtöbb emeletet kell megtenned, mire kiérsz a szabadba. Addigra megfulladhatsz a füstben, rád omolhat egy ablaküveg darabja...

Az alsóbb szintek betonjának a vasazása, de a beton erőssége (minősége) is úgy van tervezve, hogy kibírja a terhelést. Ez a statikus dolga, hogy jól oldja meg.

A tervezőirodáknál a statikus számításait még átnézi egy másik statikus is, és ha nincs ellentét, akkor mehet a tervdokumentációba.

2022. márc. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!