Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A nyugdíjbiztostási szerződése...

A nyugdíjbiztostási szerződéseken mi haszna van a biztosítóknak, hogyha 20-30 év múlva sokkal-sokkal többet kell visszaadnia mint amit befizettem?

Figyelt kérdés
2022. márc. 27. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy befekteti, és sokkal sokkal sokkal többet keres, és lehúzza a sápot.
2022. márc. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Az hogy most kapnak pénzt és 30 év mulva kell vissza fizetni. (sok esetben álami támogatás is van rá) kb ugyan az hogy miért vesz föl valaki hitelt.
2022. márc. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeru, nezd meg azinflaciot 20-30 evre, majd nezd meg pld az ingatlanok/reszvenyek arat 20-30 evre. Ha a nyugdij penztar helyetted befekteti a penzt ezekbe a termékekbe akkor o sokkal de sokkal tobb penzre tesz szert mint amennyit neked vissza ad majd
2022. márc. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

A biztosító a TE SAJÁT pénzedet adja vissza.

Amit elér rajta hozamot, annak egy részét zsebreteszi a maradékot meg szintén visszaadja neked.

Tehát minden kockázat a tied, de a hozam felét a biztosító elrakja.

Amikor nincs hozam, a biztosító akkor is elteszi a díjakat.


Ha magadnak fekteted be azt a pénzt, akkor 30 év múlva neked is sokkal-sokkal több lesz belőle. Feltéve, hogy tudod mit csinálsz.

2022. márc. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%
Te találkoztál már olyan biztosítóval ami fizet? Nem hinném. Többféle ügynök voltam már, mindnek a lényege egy mondatban: Kelts félelmet és fizetni fognak a (vélt) megoldásért! Tehát ha először sikerül levezetned neki, hogy éhen fog halni, ki fog gyulladni a lakása, ellopják az autóját, stb, majd a megnyugtató fázisban aláírod és lepecsételed a sajtpapírt, hogy a biztosító fizet a bajban, akkor megnyugszik. Az ügynök megkapja a jutalékot, a biztosító benyeli a pénzt, keziccsókolom. Csiribú csiribá, volt pénz, nincs pénz. 😂
2022. márc. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Utolsónál a pont!
2022. márc. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

#5


Fogalmatlan vagy.

A nyugdijbiztositas gyakorlatilag egy hosszutavu befektetesi alap, se tobb se kevesebb.

En magam kriptoban es reszvenyben fektetek be, de anyum ragaszkodott hozza hogy nyit nekunk egy ilyet a tesommal, es fizet ra, hogy ha o nem lesz akkor is legyen valami penzunk evtizedek mulva. Mivel ehhez nem nyulhatunk hozza sokaig racionalis keretek kozott, ezert ezt kotottunk, de alaposan utanaolvastam, es semmi "biztositas" nincs benne, a nevén kivul.

2022. márc. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az 7-es közel jár az igazságoz.

A nyugdíjbiztosítás egy olyan termék, ahol többféle befektetési alap (eszközalap) között oszthatod szét a befektetett pénzed.

Két dologból jön a biztosító pénze:

- a befizetéseidből vonnak le, első években nagyon sokat (30%-80%), később kevesebbet

- vagyonarányos költséged van minden befektetett pénzedre, pl. 2%/év a bent lévő pénzedre


"20-30 év múlva sokkal-sokkal többet kell visszaadnia mint amit befizettem"

Semmit nem "kell" visszadnia. A befektetési alapokkal vagy lesz hozamod vagy nem. Ezekben főleg részvények meg kötvények vannak, semmi garancia nincs, hogy reálértékben pozitívban zársz ekkora költségek mellett.


Ezeket csak azért hívhatják biztosításnak, mert benne van egy havi 500 Ft-os életbiztosítás, ami fizet 1-2 milliót, ha elpatkolsz...

2022. márc. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%

"semmi "biztositas" nincs benne, a nevén kivul."

tévedés. Halál esetén fizet a kedvezményezettnek amennyi pénz van benne, és egyes cégeknél még bónuszt is (pl Allianznál 3Mft ha közlekedési baleseti halál van)


én 5 évig voltam ott ügynök, és az a legnagyobb cinikus hazugság, hogy nem fizet, ha kell. Ahogy az is, hogy az UL kizárt, hogy hozamot termel. Nekem is van azóta is, köszi, évente jóval több a hozama (REÁLHOZAM!) mint egy MÁP például.

2022. márc. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

#9


Nem azert fizet mert biztositas, hanem mert az a te penzed, es ha elpatkolsz, az orokosodes megtortenik.

2022. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!