Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » 1. félév után ott hagytam az...

1. félév után ott hagytam az egyetemet, meddig van társadalombiztosításom?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, május 15, de találtam ezt:

A diákszövetkezetek nappali tagozatos hallgató tagjai szövetkezetben végzett munkavégzését mentesíti a biztosítási és járulékfizetési kötelezettség alól a Tbj. 5. paragrafus (1) bekezdésének b) pontja. Ez a mentesség a hallgatói jogviszony megszűnése esetén szintén a diákigazolvány érvényességig tart, illetve ha 25 év alatti hallgatóról van szó, akkor a mentesség a tanulmányok szünetelése alatt további 3 hónapig fennáll.


Én március elejétől március 31ig dolgoztam diákszövetkezetnél, így hogy változik a dátum?



2022. ápr. 16. 14:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak első félévig volt érvényesítve, akkor az azzal járó jogviszony is márc. 31-ig volt érvényes, tehát tb-ellátásra jogosultság onnan +45 nap = május 15-ig, tehát majus 16-tól kell rendezni valamilyen módon (NAV automatikusan előírja az eü.szolg.járulékot, és fizeted, vagy rendezes szoc alapon kormányablakba hogy ne kelljen fizetni ha se munkád se vagyonod).
2022. ápr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!