Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Elveszett a TB kiskönyv mi a...

Elveszett a TB kiskönyv mi a teendő?

Figyelt kérdés

Legutóbbi munkahelyemről leszámoltam és elköltöztünk az ország másik részére. Sajnos nincs meg a kiskönyv amibe a munkaviszonyokat vezették. Valószínűleg a pakolászás során elkeveredhetett......

Mi ilyenkor a teendő? Következő munkahelyen majd kiállítanak egy újat?

Valamelyik hivatalnál jelenteni kell, mint az elveszett okiratokat?

Később lehet ebből problémám? Gondolom valahol azért nyilvántartják a munkaviszonyaimat.



2022. máj. 7. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Nem közelező a tb kiskönyv. De ha elvész a központi adat akkor azzal tudod igazolni a dolgokat. Neked kell az új könyvvel visszamenni a pecsétekért az eddigi munkahelyeidre.
2022. máj. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Neked kell az új könyvvel visszamenni a pecsétekért az eddigi munkahelyeidre."


Hát az esélytelen.

Nem fogok több, mint 200 km-t kocsikázni pár darab pecsétért.

2022. máj. 7. 10:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Felszólítanak, hogy add le, ha nem adod be talán max ilyen 30 napon belül, akkor le nyilatkoztatnak hogy nincs meg, és kiállítanak újat
2022. máj. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
ja (előző vagyok) az adatokat meg pótolhatod belőle, a nyugdíjfolyósítónál kérj adategyeztetést az eddigi jogviszonyaidra vonatkozóan (ügyfélkapun is megtehető), évente egyszer lehet ilyet. Ezt elteszed amit kapsz papíron (vagy ügyfélkapus tárhelyen, és kinyomtatod) nyugdíjig, ez pótolja a régi elhagyott TB-könyvedbe benn lévő adatokat
2022. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem közelező a tb kiskönyv


De bizony az. Ha nem adja le, nyilatkoztatni kell, adni x napot, hogy beszerezze, majd újra nyilatkoztatni. Ha akkor sem adja le, újat kiállítani. Jogszabály rendelkezik róla.


Más kérdés, hogy szükség csak akkor van rá két évig, ha munkahelyet vált, és legalább az egyik kifizetőhely.

2022. máj. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4, a kiskönyv biztosítási jogviszonyt igazol pénzbeli ellátáshoz, a nyufig adategyeztetés egészen mást. Utóbbit nem fogadjuk el, mert nem fogadhatjuk el előzetes jogviszonyhoz.
2022. máj. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os, el nem fogadjátok, de ő maga el teheti, hogy a nyugdíjhoz majd meglegyen neki, hogy igazolhassa a szükséges szolgálati idejeit, ami az elveszett kiskönyvbe volt, ennél jobb megoldást nem tudok neki még (bocsánat ha pontatlan vagyok, a tb-tanulmányaimat még nem kezdtem el, csak tervbe van egyenlőre)
2022. máj. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyugdíjhoz a tb kiskönyv ezer éve felesleges. 10 éven belül senkit nem tudok (pedig havi szinten megy nyugdíjba kolléga), akinek végszükség esetén ezek kellett volna igazolni...
2022. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy ma amikor minden hivatalos dolog, adózás, minden a neten van, és látnak mindent a hatóságok, miért kell papíralapon bohóckodni.
2022. máj. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"miért kell papíralapon bohóckodni."


Mert egyik munkáltató "tb. kifizetőhely", míg a másik munkáltató nem az.


"minden a neten van, és látnak mindent a hatóságok,"

Ha ez lenne a valóság, akkor nem kellene igazolásokat gyártani táppénzigényhez, stb.

Egy ilyenhez például az egészségpénztárnak lekérdezési jogosultsággal kellene rendelkeznie a NAV rendszerekhez. Ettől azért még igencsak messze vagyunk. :)

2022. máj. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!