Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha jelentkezem a munkaügyi...

Ha jelentkezem a munkaügyi központba álláskeresőire az fedezi a tb-t? (Társadalom biztosítást).

Figyelt kérdés
Tehát nekem lejárt ma a gyes, nem állok munkaviszonyban sem. Ugye van 45 nap türelmi idő is. Ez most mellékes ugyanis megyek regisztrálni a munkaügyi központba álláskeresőnek. Ha lejár a 45 napom és fizetnem kell a tb-m magam után de be lennék regisztrálva, az fedezi ilyenkor ha munkanélküli vagyok? Vagy meg kell indokolni? Ki tudom fizetni, csak hallottam már ilyen illetve olyan verziókat is. Ha nem fedezi nincs probléma, csak szeretném ezt tudni fixen nehogy baj legyen ebből. Köszönöm.
2022. máj. 25. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha kapsz munkanélküli segélyt akkor a tb-d is fedezve van.
2022. máj. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Ha lejárt a gyes akkor 45 napig még érvényes a tb-d. Aztán ha Bejelentkezel (pl a 40 napon veteted fel magad) akkor a amíg jár a munkanélküli lesz tb-d is.
2022. máj. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De segélyt nem biztos hogy kapnék ugyanis a baba érkezése előtt csődölt be a cég ahol dolgoztam, így nem gyeden voltam hanem csak sima gyesen. Mivel nincs miből adniuk segélyt így ugye csak álláskeresőire tudok menni.
2022. máj. 25. 22:05
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

Tb. törvény szerint biztosítottnak akkor számítasz, ha álláskeresési járadékot is folyósítanak részedre, ugyanis abból vonnak járulékot. Ha nem folyósítanak, akkor nem számítasz biztosítottnak, így magad után kell fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot ("TB"), kevés ilyenkor az, hogy csak regisztráltál, mint álláskereső.


Viszont van lehetőséged kérvényezni a kormányhivatalban, hogy állapítsák meg a rászorultságodat. Ha ezt megállapítják, akkor onnantól kezdve mentesítve vagy az eü. szolgáltatási járulék fizetése alól. Ez a mentesítés maximum 1 évre szólhat. A rászorultság megállapítása előtt felhalmozott tartozást viszont rendezni kell, vagy a NAV-tól kérni, hogy méltányosságból engedjék azt el.

2022. máj. 26. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!