Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Az új munkahelyemen miért...

Az új munkahelyemen miért kell lekérnem a nyugdíjbiztosítótól az eddig ledolgozott időt, holott még csak 28 éves vagyok?

Figyelt kérdés

2022. jún. 10. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Közszféra?
2022. jún. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ez kiderül a Tb kiskönyvedből, de ha az nincs, akkor ügyfélkapu.


De ezt miért is Neked kell?


Jobb helyen a HR-s megcsinálja vagy a bérszámfejtő (könyvelő).

2022. jún. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A munkahelynek kell majd továbbítanom a postán megkapott iratokat a nyugdíjbiztosítótól.

Tényleg furi, hisz, az előző munkahelyekről szóló szerződést már bevittem nekik... Akkor ez a dokumentum miért kell??

2022. jún. 10. 12:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Leírnád már kérdező, hogy közszféráról beszélünk vagy sem?


Mert ha nem, akkor én sem tudom, hogy miért kérnek ilyet, valójában semmi közük hozzá.


Ha meg közszféra, akkor nem lehetetlen, hogy ilyet kérnek, ha munkáltatói igazolásokat nem tudtál bemutatni nekik az előző jogviszonyaidról, ugyanis a béred a bértábla alapján határozzák meg úgy, hogy mennyi munkaviszonnyal rendelkezel eddig.


"Jobb helyen a HR-s megcsinálja vagy a bérszámfejtő (könyvelő)."

Azt, hogy lekéri a nyugdíjbiztosítótól a szolgálati idejét?!?!?

Erősen kétlem. Ugyanis nem rendelkezik jogosultsággal hozzá.


"az előző munkahelyekről szóló szerződést már bevittem nekik"

Szerződéshez semmi közük, nem is értem, hogy mit akarnak.

2022. jún. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

közalkalmazottként leszek ott

viszont minden papírt , ami az előző munkahelyemről kaptam meg a tb kiskönyvet is bemutattam, még sem volt ezek szerint elég...

2022. jún. 11. 09:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor passzolom a kérdést, én sem tudom.

Még talán az lehet az ok, hogy a leadott igazolások, vagy annak egy része nem feleltek meg teljesen arra, hogy hitelesen igazold az előzmény jogviszonyokat kétséget kizáróan.


"TB"-kiskönyvre például én sem hagyatkoznék, és egy bemutatott/leadott munkaszerződés is kevés ehhez.

2022. jún. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!