Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Honnan tudhatom, hogy van e...

Honnan tudhatom, hogy van e még alapbiztosításom külföldön ?

Figyelt kérdés

Férjem külföldi EU-s országban fizetett utánam alapbiztosítást amihez volt EU-s biztosítási kártyám is. Kidobott, hazaköltöztem és 4 hónap után akadna néhány alkalmi meló amik kérnék TB vagy EU-s biztosítási kártyaszámot (mert ők nem fizetnék ezt utánam).

Férjem nem kommunikàl velem, nem tudom jó e még a kártyám.

Ha odaadom az adataim, ami már valószínűleg nem érvényes mert szerintem már kijelentett férjem a biztosításból, az csalásnak számít?

Nem tudom hogy lehet ezt megtudni, kinek okoz kellemetlenséget (magyar lakcím és személyim már van). Nagyon kéne ez a munka..



#külföldi biztosítás #EU-s kártya #Munka TB nélkül
2022. jún. 21. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk leírhattad volna, hogy milyen ország..

4

Olyan ninsc, hogy "külföld" - egyetlen biztosítónál se.


Amúgy pedig egy pillanat alatt kiderül, ha érvénytelen kártyát/számot adsz meg. EU-n belül foylamatos az adatcsere.

2022. jún. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szóval feketén akarnál dolgozni.....


EGy megoldás van, bejelentkezel a NAV-nál, és saját magad után fizetsz havi 8400 ft-ot.


[link]

2022. jún. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Magyarországon fél évig kell tartózkodjak legalább az új lakcímemen, hogy ismét fizethessem magam után a TB-t, hacsak addig nem alkalmaz valaki. Ez sajnos tényleg így van, NAVnál is mondták.

Én anyumat jöttem ápolni haza, ezert6nem volt elsődleges normál bejelentett hely keresése, most pedig már kéne de nyilván én sem akarok feketézni. Köszönöm a gyirs választ! Nem fogok kockáztatni.

2022. jún. 21. 18:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!