Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » 30 éves, egy gyermekes anyuka...

30 éves, egy gyermekes anyuka szeretne valami biztosítást, életbiztosítást, hasonlót? Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szeretném bebiztosítani magunkat arra az esetre ha bármi történne.... sok mindent hallok, hogy pl. az életbiztosítások nem "kifizetődőek", stb. Olyan pénzügyi konstrukciót,, megtakarítást vagy befektetési lehetőséget keresek, ami egy esetleges baleset esetén vagy hasonló, pénzügyi segítséget nyújt.
2010. szept. 20. 09:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én vettem egy könyvet ami segít eligazodni a pénzügyekben: [link]


A biztosítás fontos, így kérd ki egy pénzügyi tanács adó véleményét.

A pénzügyi tanácsadó 3 típusa:

-teljesen függetlenek : neked kell fizetni őket, nem konkrét terméket ajánlanak

-ügynökök, brókerek: nem a legjobbak azt akarják ajánlani amiért a legtöbb jutalékot kapják

-függetlenek: sok pénzintézet termékét árulják és kapnak utánuk jutalékot, nagy az esélye annak hogy ők jobbat mutatnak több bank ajánlatából, mint aki csak 1 nek dolgozik.


Hát ez nem a legjobb segítség, de szerintem jobb mintha elmondanám nekem milyen van, neked másra van szükséged.

-és vannak a függetlenek

2010. szept. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Akár biztosítótársasághoz, akár független pénzügyi tanácsadóhoz fordulsz, felhívnám a figyelmedet pár lényeges dologra.


Olyan biztosítási terméket válassz, amiben valóban benne vannak azok a szolgáltatások, amit szeretnél.

Nincs olyan, amelyik magas hozamokat is hoz és még magas biztosítási szolgáltatásokat is tartalmaz. A kettő együtt nem működik.

Ha neked elsődleges célod a biztonság, annak bizony ára van. A befizetett díjak egy része elmegy ezekre a szolgáltatásokra és csak a maradék kerül egy külön számlára, ahol szaporodik, de soha nem olyan intenzíven, mint pl. esetleg egy befektetés.


Nem mindegy, mi az elsődleges célod. Ha azt szeretnéd, hogy a lehető legtöbb pénzed gyűljön össze egy számlán x idő múlva, akkor arra számíthatsz, hogy kevés biztosítási szolgáltatást fog tartalmazni a szerződésed.


Ha az a célod, hogy komolyabban biztosítva legyél x éven keresztül, akkor ne számíts a futamidő végén sok pénzre. Erre többféle konstrukciót dolgoztak ki a biztosító társaságok, mindenki a saját igényei szerint válogathat belőle.


Ha bővebbet szeretnél erről tudni, írj privátban, szívesen segítek.

2010. szept. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! :)
2010. szept. 20. 17:05
 4/11 anonim válasza:

Egy életbiztosítás, befektetés, vagy bármilyen jellegű megtakarítás előtt ún. pénzügyi tervezést javasolnék. Ennek az a lényege, hogy a pénzügyi tervező leül veled szemben, és átnézitek az összes lehetőséget: pontosan mit szeretnél lefedni? Mi az az összeg, amit biztosan rá tudsz áldozni,a mostani anyagi helyzetedből kiindulva hogyan alakulhat a jövőd, mik lehetnek a váratlan dolgok, azoknak milyen anyagi vonzata van. Kivesézitek az összes lehetőséget, a dolgok árnyoldalát is pontosan átrágjátok. Ehhez most már létezik egy számítógépes program, ami alapján a pénzügyi tervező bepötyögi a rád vonatkozó dolgokat, és a program kidobja az összes megtakarítási, biztosítási lehetőséget, az előnyeivel és a hátrányaival együtt. Így könnyű összehasonlítanod, hogy mi az ami tényleg jó rövid és hosszútávon is. Fontos, hogy mielőtt bármit aláírsz, olvasd át figyelmesen!!

Ha komolyan szeretnél egy olyan biztosítást, amiről mindent tudsz, és minden eshetőségről fel vagy világosítva, akkor szívesen állok a rendelkezésedre.Ugyanis többek között pénzügyi tanácsadóként dolgozom:)

Ha érdekel a dolog, írj privátban, és ott többet is tudok mondani!

Legyen szép napod!

2010. szept. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Szia!


Én is 30éves nö vagyok egy 3 éves gyerekkel ,most kezdetm el dolgozni a generali biztositónál,és nagyon jó biztik vannnak,megtakaritások a gyereknek is!!!De van olyan is ami családra való megtakaritás,vbefektetés....ha gondolod irj nekem emailt szivesen felhivlak,és segitek neked:)

nickybaby333@freemail.hu

2010. szept. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Üdvözlöm! teljesen egyetértek az előttem szólókkal akik azt javasolták hogy független tanácsadóval konzultáljon!! egy 40 éve működő német eredetű tanácsadócégnél dolgozom és szerintem lenne miről beszélnünk. a generali nem rossz de én egy sokkal szélesebb kínálatot tudok önnek mutatni! természetesen pénzt nem kérek öntől, egy órás beszélgetés lenne. du05du05@hotmail.com címre várom a telefonszámát amit természetesen bizalmasan fogok kezelni! remélem jól dönt:) üdv
2010. szept. 24. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Háhh tipikus pénzügyi tanácsadós dumák,kellesz nekik egy belépésért 3000Ft kapnak. EEEEz igeeeen!
2010. szept. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mire jutott az előző ajánlatokkal, én mint független alkusz tudok segíteni egy Önnek megfelelő megtakarítás/biztosítási módozat megtalálásában! Várom a jelentkezését!
2010. szept. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
látod utolsó előtti válaszoló h mekkora madár vagy...:) attól mert anyukádtól vagy a havrjaidtól hallottál valamit arról h milyen csúnyák ezek a pénzügyi tancásadók mert állandóan zaklatják az embert attól még nem kéne olyan szavakkal dobálóznod h tipikus pénzügyi tanácsadói szöveg meg hasonlók, mert fingod sincs az egészről te ostoba! egyébként nem 3000 forintot kapok egy életbiztosításért hanem sokkal többet csak gondoltam szólok, merthogy sokféle életbiztosítás létezik... ebből is látszik mekkora szakértő vagy:) nemis a két szép szeméért akarok neki segíteni hanem a pénzért amit az üzlet után kapok mivel énis pénzből élek! de én legalább segíteni akarok neki nemcsak idejövök pofázni... a te válaszod szerinted hány százalékban volt hasznos neki?:) buta emberek...
2010. szept. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, meglátom mi lesz, és természetesen több felé is nézelődöm.
2010. szept. 30. 07:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!