Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megéri a jelen helyzetben 10+...

Megéri a jelen helyzetben 10+ évre életbiztosítást kötni?

Figyelt kérdés
A Generali kabala nevezetű életbiztosítására gondolok, havi díjas, 10 év után hozza a kamatot igazán. Nyílván nem tudhatjuk hogy alakul a világ sorsa, ennek tudatában és általános vélemény alapján a biztosításról, szerinted megéri megkötni?

2022. szept. 7. 17:06
A kérdező szavazást indított:
Megéri
Nem éri meg
13 szavazat
1 2
 1/16 krwkco ***** válasza:
65%

Nem néztem utána ennek a "kabala" dolognak. De minél bonyolultabb egy konstrukció, annál inkább az nyer rajta, aki kitalálja.

Én azt mondanám, hogy ha arról szeretnél gondoskodni, hogy betegség/baleset esetén vagy a halálod után a családodnak jöjjön egy kis túlélési pénz, akkor köss szimpla, nem felhalmozó biztosítást. (Pl. a kiszámoló.hu-n a bloggazda mindent megtesz, hogy jó feltételeket alkudjon ki.)

A maradékból pedig csinálj olyan befektetést, aminek minden részletét átlátod.

2022. szept. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Lakásra gyűjtök, huszonéves vagyok és ezért gondoltam erre a konstrukcióra.
2022. szept. 7. 17:17
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Felejtősek az ilyenek, csak szívás van velük, főleg ha idő előtt kellene a pénz. Inkább gyűjtögess állampapírba, havonta kártyáról megvehető.
2022. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 krwkco ***** válasza:
91%

Megnéztem, tiszta átverés.

1. Ez nem egy igazi biztosítás:

"Biztosítási év Haláleseti szolgáltatás

1-3. évig aktuális érték + rendszeres díjból származó befektetési egységek aktuális értékének 10%-a, de max. 100.000 Ft"

Nevetséges. Ez csak egy trükközés, hogy a hozamod 10 év után SZJA mentes legyen. De azt úgy is el tudod érni, ha lakossági állampapírt veszel vagy 5+ éves TBSZ-en fekteted be a pénzed.


2. Befektetésnek viszont nagyon magas a költség:

"Teljesköltség-mutató* (TKM*):

15 év 2,95% - 4,00%

20 év 2,05% - 3,14%"

Ez nagyon sok. Normál inflációjú években elviszi a hozam felét. És ők kockázatmentes kötvényekkel nem tudnak még akkora hozamot sem elérni, mint egy lakossági befektető. A kockázatos meg vagy bejön, vagy nem.

2022. szept. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
9%
mind meghalunk. befőttet már ne tegyetek el!
2022. szept. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%
Hallottál már olyan biztosítóról amelyik fizetett valakinek? Mindegy, hogy lakás-, életbiztosítás vagy egyéb... Nincs több kérdésem.
2022. szept. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ez a gondom, ha idő előtt kellene a pénz, sokat buknék rajta.

Állampapírba hol érdemes befektetni, illetve mennyi időre?

2022. szept. 7. 17:44
 8/16 anonim ***** válasza:
minden életbiztosítás ilyen, de még az állampapír is ilyen
2022. szept. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 krwkco ***** válasza:

"Állampapírba hol érdemes befektetni, illetve mennyi időre?"

Az államkincstárnál nyithatsz számlát, akár az ügyfélkapun keresztül is. Olyan hosszúságú állampapírt vehetsz a széles választékból, ami a céljaidnak megfelel. Ha kell, némi veszteséggel vissza is adhatod a kincstárnak.

webkincstar.allamkincstar.gov.hu Demo számla is van, ha jól emlékszem.

Banki vagy független értékpapírkezelőnél is nyithatsz értékpapírszámlát, de ott nem teljes az államkötvény választék és sokszor kedvezőtlenebbek az árak.

De lehet több helyen is számlád. Külön az állampapíroknak, devizáknak, később esetleg részvényeknek.

2022. szept. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

Akkor az államkincstárnál a legjobb a befektetés ezek szerint állampapírba kezdetnek.

Tudom az sem hoz eget rengető pénzt, de követi talán az inflációt így a pénzem.

2022. szept. 8. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!