Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Aki most megy el nyugdíjba...

Aki most megy el nyugdíjba férfiként minimálbér alapján ledolgozott teljes szolgálati idő után, annak kb. mennyi lesz a havi nyugdíja?

Figyelt kérdés
Nem forintra pontosan hanem nagyságrendileg érdekel.

2022. szept. 8. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Sok minden befolyásolja. Kiderült, hogy még azt az időt is nyilván tartják és beszámítják, amikor általános iskola 6. és 7. után nyáron nyári munkás voltam 1-1 hónapig. Beszámít, ha valaha jutalmat kaptál, túlórát fizettek, stb. Tehát minden adózott jövedelmed akár fő munkahelyként, akár másodállásként.
2022. szept. 9. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"ledolgozott teljes szolgálati idő után"

Ilyen meghatározást sem hallottam még.


A nyugellátás összege két dologtól függ:

1./ A megszerzett szolgálati időtől.

2./ 1988. január 01-jétől a nyugdíjazásig megszerzett járulékköteles (nyugdíjjárulék) jövedelem nagyságától.


Minél több a szolgálati idő, és minél nagyobb a fenti időszakban megszerzett járulékköteles jövedelem, annál magasabb a nyugellátás összege.


Ezt még csak nagyságrendileg sem lehet megmondani ennyi adatból.


Itt kaphatsz egy megközelítő összeget arra az esetre, ha mostanában mész nyugdíjba, ha ki tudod pontosan tölteni hozzá a kért adatokat ->

[link]

2022. szept. 9. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
120
2022. szept. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem kaptam jutalmat. Mindig minimálbér járt.
2022. szept. 9. 10:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én fél éve lettem nyugdíjas 36 ledolgozott év után,mindíg valamivel a minimál bér fölött kerestem, 142000 Ft a nyugdíjam.
2022. szept. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szeretném kérdezni, hogy budapesten dolgoztál e vagy vidéken? Közalkalmazottként vagy máshogyan? Valamint milyen munkakörben?
2022. szept. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
bp. magánszféra alkalmazott.
2022. szept. 11. 12:23
 8/9 anonim ***** válasza:
hát ezt nem hiszem el hogy budapesten, magánszférában bárki megelégszik minimálbérrel, akkor biztos feketén kaptál még pénzt. Vagy mégis mit dolgoztál?
2022. szept. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem mindenki keres jól.

Csak erről nem szól a stat hivatal.

Irodában.

2022. szept. 11. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!