Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » TB fizetésben valaki eligazítana?

TB fizetésben valaki eligazítana?

Figyelt kérdés

Sziasztok, valaki eligazítana, hogy mi-merre hány méter? 18 évesen otthagytam az iskolát, aztán volt katás egyéni vállalkozásom szóval addig biztosítva voltam. Ezt megszüntettem 9. hó elsején és jelenleg nincs munkám. Na, hát azóta most jutott eszembe, hogy basszus, TB 😅


Olvastam itt az oldalon egy olyat, hogy addig jár a TB ameddig érvényes a diákigazolványom, ez valóban így van? Hónap nap nincs az érvényességnél, csak annyi, hogy 2026.


Valamerre az ügyfélkapun nem lehet megnézni, hogy mennyi tartozásom van amennyiben van? Köszönöm.


2022. nov. 19. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Diákigazolvány érvényessége +45 nap. Nem értem, hogy lehet rajta 2026, ha nem jársz suliba, valszeg nem érvényes.
2022. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én magát az igazolvány érvényességét mondtam, mivel azt írták. Nyilván a matrica az csak 21/22es
2022. nov. 19. 13:33
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Ja, hát akkor a matricától függ. Ha idén júniusban végeztél, akkor október 31-ig.

[link]

Ezután van még 45 nap, amíg biztosított vagy. Így december 15-ig még minden oké.

2022. nov. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem írtam rendesen körül, nem végeztem el az iskolát, otthagytam, aztán az egyéni vállalkozás miatt volt biztosításom, de azt megszüntettem 09.01 -én, az érdekelne, hogy hol tudom elintézni, hogy magamnak fizessem és esetleg megnézni, hogy mennyivel tartozok?
2022. nov. 19. 13:41
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
[link] ügyfélkapuval belépsz -> szolgáltatások menüpont -> adószámla és pótlékadatok -> adószámla. „Új lekérdezés” gombra rákattintasz, kiválasztod magad magánszemélyként (ahol az adóazonosító jel van az adószám helyett), és vagy kiválasztod a TB járulékot az irritálóan apró ablakban felsorolt, végig se olvasható listából, vagy nem jelölsz ki semmit és hagyod, hogy minden adónemen felsorolja az esetleges tartozásaidat. Ha megjelenik jobb alsó sarokban, hogy Elkészült eredmények, letöltöd a pdf-et. A „TB járulék mszem, ősterm, egyéni vállalk, kifiz terh köt” nevű sorban lesz.
2022. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Ha a matrica 21/22-es, akkor azt hiszem, mindenképpen biztosított vagy okt 31-ig, akkor is, ha otthagytad. (nem 100%, de régen így volt.) Az, h mellette volt egy vállalkozásod, mellékes (sőt, elvileg lehettél volna mellette félállású vállalkozó).
2022. nov. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, okt. 31-ig, ha jól emlékszem.

Úgy veszem ki a legújabb szabályokból, hogy már nem kötelező, hiszen ki lehet esni belőle. Magáneü-be érdemesebb biztosítani.

2022. nov. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

2020. július 01. óta nem kell intézned ezzel kapcsolatban semmit.

Amint keletkezik fizetési kötelezettséged a NAV írásban értesíteni fog róla, és az értesítésnek megfelelően felkönyvelődik az adófolyószámládra a kötelezettség.


A fenti dátum óta a NEAK kezeli ezt a fajta járulékot, tehát ők írják elő és ők is törlik/szüntetik meg a kötelezettséget, ha szükséges. Erről értesítik a NAV-ot, aki tovább értesíti írásban róla az adózót. Ezzel kapcsolatban minden "kezdetről" és "megszűnésről" írásban értesítenek, mert kötelező.


408. adónemen tartják egyébként nyilván az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Ez a neve. Ha ezen az adónemen 6 havi összegnek megfelelő hátralék összegyűlik, akkor a NEAK érvényteleníti a TAJ-számodat és fizetőssé válik számodra az egészségügyi ellátórendszer. Előtte a NAV még küld egy értesítést, hogy figyelj oda, mert baj lesz...


A NAV elsőkörben ügyfélkapun keresztül kommunikál Veled. Ha ott nem veszed át, akkor küldi ki postán a bejelentett lakcímedre is az értesítést.

2022. nov. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, megnéztem az eBeven viszont nincs SZJA tartozásom a rendszer szerint.
2022. dec. 13. 04:17
 10/13 A kérdező kommentje:
*TB tartozást akartam írni
2022. dec. 13. 04:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!