Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan tudom igazolni azt,...

Hogyan tudom igazolni azt, hogy az autó biztosítása be van fizetve annak esetén, ha igazoltatna egy rendőr abban az esetben, ha online lett rendezve a dolog?

Figyelt kérdés
Leírjam a tranzakció számát? Vagy van valami adatbázis, amibe ő belelát?

2022. dec. 10. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Látja

Neked meg van egy szerződésszámod és a biztosító küldött igazolást

2022. dec. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
biztosító küld a rendezettségről igazolást (akkor is ha online van rendezve). Kivágod és magadnál tartod.
2022. dec. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
10-15 éve legalább látják maguk is, 2022 vége van, minden online. A legkevesebb lekérdezniük.
2022. dec. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
A rendszámod alapján le tudják ellenőrizni, de azt a kis szelvénykét is tartsd magadnál, így tuti nem lesz baj.
2022. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Közlekedési igazgatási eljárásokban és a gépjármű időszakos vizsgálata során, továbbá a közúti forgalomban részt vevő jármű ellenőrzésekor a biztosítási fedezet fennállását az ellenőrzésre jogosult hatóság elektronikus úton, közvetlen lekérdezéssel, a kötvénynyilvántartó szervvel számítógépes kommunikációs kapcsolat segítségével ellenőrzi.

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 45. § (1)

Ez 2013. július 1-től hatályos törvényi rendelkezés, a 2013. évi XXI. törvény 14. § (1) iktatta be.


┌─ És akkor most erősen kapaszkodj, tisztelt kérdező! Nem elég, hogy 3449 napja nem kell a vezetőnek magánál tartania a KGFB befizetés igazolást, de 22 nap nap múlva, 2023. január 1-től, Magyarországon, a vezetői engedélyt sem kell magánál tartania a járművezetőnek, ha a vezetői engedélyt Magyarországon állították ki. ─┘

2022. dec. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az Union-nál vagyok, ott nem kapok semmi visszaigazolót, ha online fizetem be, csak akkor ha azt külön igénylem. De amúgy nem kell, mert a rendszerbe látják, hogy van érvényes biztosítás kötve.
2022. dec. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a befizetésről kapsz elfogadó igazolást, e-mailt,


kinyomtat , eltesz ,kesztyűtartóba,

2022. dec. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!